WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Jason Doyle, Krzysztot Buczkowski.

PGE Ekstraliga. Prezes GKM-u w siódmym niebie. "Przepiękne uczucie"

Dawid Borek

Prezes MRGARDEN GKM-u Grudziądz po wyjazdowej wygranej nad Get Well Toruń (46:44) był cały w skowronkach. - Przepiękne uczucie, spełniają się wszystkie marzenia - ekscytował się po konfrontacji na Motoarenie.

7614 - tyle dni czekał MRGARDEN GKM Grudziądz na wyjazdowe zwycięstwo. Fatalna passa na terenach rywali w piątek w końcu została przerwana. Swoją drogą dla grudziądzan chyba nie mogło być lepszego miejsca na odniesienie wyjazdowego triumfu, niż toruńska Motoarena - domowy obiekt lokalnego rywala.

- Jest to przepiękne uczucie, spełniają się wszystkie moje marzenia zawodowe, o których kiedyś nawet bym nie pomyślał. Stanąć na czele takiego klubu, który osiąga tak dobre wyniki i odnosi pierwsze zwycięstwo po 21 latach na terenie w Toruniu w derbach... To smakuje podwójnie - powiedział dla speedwayekstraliga.pl Marcin Murawski.

Podobnie jak ok. 2 tys. grudziądzkich kibiców, tak i prezes MRGARDEN GKM-u po piątkowej konfrontacji na Motoarenie był w siódmym niebie. Nic dziwnego. Abstrahując od przerwanej passy w meczach wyjazdowych i derbowego zwycięstwa, wygrana w Toruniu jest dla ekipy z Grudziądza piekielnie ważna w kontekście awansu do fazy play-off.

- Zrobiliśmy dość duży krok w kierunku play-off, jednak cały czas będziemy uważni, cały czas będziemy skupieni, bo każdy mecz u siebie też trzeba wygrać. Każde spotkanie będzie bardzo trudne i będziemy skupiać się na tym, aby ten dobry wynik podtrzymać - stwierdził prezes grudziądzkiego klubu.

Po zwycięstwie nad Get Well Toruń MRGARDEN GKM Grudziądz plasuje się na 4. miejscu w tabeli PGE Ekstraligi. W klasyfikacji ma 13 punktów, tyle samo co trzeci Stelmet Falubaz Zielona Góra. Piąty forBET Włókniarz Częstochowa traci do grudziądzkiej ekipy cztery "duże" punkty.
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.