Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiana władzy w polskim biathlonie. Kołodziejczyk wycofał kandydaturę

Zbigniew Waśkiewicz nie jest już prezesem Polskiego Związku Biathlonu. Na tym stanowisku zastąpiła go Joanna Badacz. Podczas wyborów pokonała Grzegorza Guzika. Swoją kandydaturę wycofał natomiast Adam Kołodziejczyk.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz-Staręga Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Biathlonu, które zakończyło się w piątek w Czarnym Borze wybrało prezesa zarządu na nową kadencję. Funkcję tę w latach 2022-2026 pełnić będzie Joanna Badacz.

Pierwsze podejście do wyboru prezesa Polskiego Związku Biathlonu odbyło się w czerwcu. Jedyny kandydat - dotychczasowy prezes prof. Zbigniew Waśkiewicz - nie uzyskał większości głosów. Delegaci zdecydowali się zarządzić miesięczną przerwę w posiedzeniu. W międzyczasie swoje kandydatury w wyborach na prezesa zgłosili Joanna Badacz, Grzegorz Guzik oraz Adam Kołodziejczyk. Ten ostatni wycofał swoje zgłoszenie tuż po wznowieniu Walnego Zgromadzenia. W wyniku głosowania Joanna Badacz uzyskała 28 głosów. Na sali znajdowało się 34 delegatów.

- Dziękuję za zaufanie wszystkich tych, którzy na mnie głosowali i jednocześnie proszę o zaufanie tych, którzy nie zdecydowali się na mnie postawić. Wierzę, że mimo jakichś podziałów, które mimowolnie wytworzyły się między nami w ostatnim czasie będziemy współpracować, bo koniec końców wszystkich nas łączy biathlon - zwróciła się Badacz do delegatów i publiczności zgromadzonej na sali tuż po głosowaniu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro 2012 zmieniła wygląd. Nie poznasz jej!

- Chcę również podziękować wszystkim osobom, z którym współpracowałam jako członek zarządu PZBiath przez minione dwanaście lat. Osobne podziękowania kieruję do profesora Zbigniewa Waśkiewicza. Gdy pojawił się w naszym środowisku wyprowadził związek na prostą zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. Będziemy o tym pamiętać na bardzo długo – dodała.

Joanna Badacz jest byłą biathlonistką, reprezentantką Polski, mistrzynią kraju oraz mistrzynią świata weteranów. Po zakończeniu kariery sportowej została trenerką w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, od 2010 roku pełni funkcję dyrektora sportowego tej placówki. Przez ostatnie trzy kadencje wchodziła w skład zarządu Polskiego Związku Biathlonu. Pełniła funkcję sekretarza zarządu.

W zarządzie Polskiego Związku Biathlonu oprócz nowej prezes przez najbliższe cztery lata pracować będą Adam Kołodziejczyk, Agnieszka Cyl, Magdalena Wielechowska, Joanna Badacz, Adam Górecki, Urszula Filip, Stanisław Kępka, Kinga Goraj oraz Andrzej Sidorowicz-Radzikowski.

Czytaj także:
Mundial krzyżuje plany skoczków. Konkurs Pucharu Świata o kuriozalnej porze
LGP. Wiadomo, co z występem polskich skoczków w kolejnym konkursie. Trener zdradził plany

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (1)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  Adam Małysz w PZN; Justyna Kowalczyk w PZBiath; Tomasz Majewski w PZLA; Zbigniew Boniek czy Grzegorz Lato w PZPN; Sebastian Świdesrki w PZPS - i do pracy ich wszystkich są ogromne
  Czytaj całość
  zastrzeżenia. Czy to przypadek ? Może wybitni sportowcy są zbyt zapatrzeni w swoje minione sukcesy, żeby dobrze służyć innym. Tak jak nie każdy "mistrz" staje się dobrym trenerem tak samo nie będzie z automatu dobrym działaczem.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×