Doczekała się! Kamila Żuk z punktami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Kamila Żuk
WP SportoweFakty / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Kamila Żuk
zdjęcie autora artykułu

W biegach pościgowych biathlonowego Pucharu Świata w Annecy zwycięstwa odnieśli Elvira Oeberg i Sturla Holm Laegreid. Pierwsze w tym sezonie punkty zdobyła Kamila Żuk.

Sobota w Annecy stała pod znakiem biegów pościgowych. Wystartowało w nich czworo reprezentantów Polski, z których najlepiej poradziła sobie Kamila Żuk. Awansowała ona o dziesięć pozycji i rywalizację zakończyła na 33. lokacie. Tym samym otworzyła swój dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie.

Gorzej spisały się pozostałe Polki. Na 57. miejscu bieg zakończyła Natalia Sidorowicz, która w piątek była najlepszą z Biało-Czerwonych. Debiutująca w tej konkurencji na poziomie PŚ zawodniczka popełniła trzy pudła na strzelnicy. Z kolei Joanna Jakieła biegu nie ukończyła, gdyż została zdublowana. Zanim do tego doszło, podczas trzech wizyt na strzelnicy pomyliła się pięć razy.

Wśród mężczyzn rywalizował Grzegorz Guzik, który był bliski tego, by po raz drugi w tym sezonie zdobyć punkty. Ostatecznie finiszował na 41. lokacie i miał 3 błędy podczas strzelania. Do wyprzedzającego go Szweda Oskara Brandta stracił ponad 11 sekund.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: 10 lat temu była królową Euro! Przypomniała się kibicom

W biegu pościgowym kobiet najlepsza była Elvira Oeberg. Szwedka popisała się stuprocentową skutecznością i awansowała z ósmej pozycji. Druga - z dwoma pudłami - była Włoszka Lisa Vittozzi (20 sekund straty), a trzecia Francuzka Julia Simon (3 błędy na strzelnicy, 47 sekund straty).

Z kolei bieg pościgowy mężczyzn zdominowali Norwegowie, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Najlepszy z nich był Sturla Holm Laegreid, który miał blisko 25 sekund przewagi nad Vetle Christiansenem i 36 sekund zaliczki nad Johannesem Boe. Dwaj ostatni mieli po dwa pudła na strzelnicy, a zwycięzca pomylił się tylko raz.

Wyniki sprintu kobiet:

M. Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1Elvira OebergSzwecja29:42,40
2Lisa VittozziWłochy+20,42
3Julia SimonFrancja+46,93
4Ingrid Landmark TandrevoldNorwegia+1:19,93
5Dorothea WiererWłochy+1:51,93
6Linn PerssonSzwecja+1:56,11
33Kamila ŻukPolska+4:22,02
57Natalia SidorowiczPolska+7:09,83
Joanna JakiełaPolska+ 1 okrążenie

Wyniki sprintu mężczyzn:

M. Zawodnik Kraj Czas Pudła
1Sturla Holm LaegreidNorwegia29:44,11
2Vetle ChristiansenNorwegia+24,62
3Johannes BoeNorwegia+35,82
4Fabien ClaudeFrancja+43,72
5Filip Fjeld AndersenNorwegia+54,11
6Sebastian SamuelssonSzwecja+1:03,62
41Grzegorz GuzikPolska+4:21,43

Czytaj także: Nie ma dobrych wieści ws. Stocha. "W najbliższym czasie to niemożliwe" To dlatego polska legenda zakończyła karierę. "Poczułam się upokorzona"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty