Doczekała się! Kamila Żuk z punktami

W biegach pościgowych biathlonowego Pucharu Świata w Annecy zwycięstwa odnieśli Elvira Oeberg i Sturla Holm Laegreid. Pierwsze w tym sezonie punkty zdobyła Kamila Żuk.

Mateusz Kozanecki
Kamila Żuk WP SportoweFakty / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Sobota w Annecy stała pod znakiem biegów pościgowych. Wystartowało w nich czworo reprezentantów Polski, z których najlepiej poradziła sobie Kamila Żuk. Awansowała ona o dziesięć pozycji i rywalizację zakończyła na 33. lokacie. Tym samym otworzyła swój dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie.

Gorzej spisały się pozostałe Polki. Na 57. miejscu bieg zakończyła Natalia Sidorowicz, która w piątek była najlepszą z Biało-Czerwonych. Debiutująca w tej konkurencji na poziomie PŚ zawodniczka popełniła trzy pudła na strzelnicy. Z kolei Joanna Jakieła biegu nie ukończyła, gdyż została zdublowana. Zanim do tego doszło, podczas trzech wizyt na strzelnicy pomyliła się pięć razy.

Wśród mężczyzn rywalizował Grzegorz Guzik, który był bliski tego, by po raz drugi w tym sezonie zdobyć punkty. Ostatecznie finiszował na 41. lokacie i miał 3 błędy podczas strzelania. Do wyprzedzającego go Szweda Oskara Brandta stracił ponad 11 sekund.

W biegu pościgowym kobiet najlepsza była Elvira Oeberg. Szwedka popisała się stuprocentową skutecznością i awansowała z ósmej pozycji. Druga - z dwoma pudłami - była Włoszka Lisa Vittozzi (20 sekund straty), a trzecia Francuzka Julia Simon (3 błędy na strzelnicy, 47 sekund straty).

Z kolei bieg pościgowy mężczyzn zdominowali Norwegowie, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Najlepszy z nich był Sturla Holm Laegreid, który miał blisko 25 sekund przewagi nad Vetle Christiansenem i 36 sekund zaliczki nad Johannesem Boe. Dwaj ostatni mieli po dwa pudła na strzelnicy, a zwycięzca pomylił się tylko raz.