Herrmann wykorzystała błąd rywalki. Duży spadek Żuk

Kamila Żuk spadła z 18. na 35. miejsce podczas biathlonowego biegu pościgowego w ramach Pucharu Świata w Anterselwie. Wygrała Denise Harrmann-Wick, która wykorzystała dwa pudła Marte Olsbu Roeiseland.

Mateusz Kozanecki
Kamila Żuk WP SportoweFakty / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Kamila Żuk
Sobota w Anterselwie stała pod znakiem rywalizacji w biegach pościgowych. Zgodnie z tradycją udział wzięło 60 najlepszych zawodniczek ze sprintu. W gronie tym znalazła się Kamila Żuk, która wystartowała jako osiemnasta. Polka marzyła co najmniej o utrzymaniu tej pozycji.

Tego założenia nie udało się zrealizować. Żuk już podczas pierwszego strzelania zaliczyła jedno pudło, a potem doszły do tego jeszcze dwie niecelne próby. Łącznie przerodziło się to w 450 metrów dodatkowego biegu Ostatecznie jedyna Biało-Czerwona w stawce do mety dotarła na 35. miejscu.

Wygrała Denise Herrmann, która awansowała z szóstej lokaty i to pomimo dwóch pudeł. Niemka na mecie miała 11 sekund zaliczki nad Lisą Vittozzi, jedną z niewielu bezbłędnych zawodniczek. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Elvira Oeberg. Szansę na wygraną na ostatnim strzelaniu pogrzebała Marte Olsbu Roeiseland, która dwukrotnie spudłowała i spadła na piąte miejsce.