Rozdano kolejne medale mistrzostw Polski. Sukces Zawoła i Mąki

W sobotę (30 grudnia) w Jakuszycach rozegrano biegi masowe w ramach biathlonowych mistrzostw Polski. Po złote medale sięgnęli Anna Mąka i Marcin Zawół.

Łukasz Witczyk
Anna Mąka Materiały prasowe / Polski Związek Biathlonu / Na zdjęciu: Anna Mąka
W sobotę biathlonistki i biathloniści wystartowali w biegach masowych. W rywalizacji seniorek zwyciężyła Anna Mąka, która mimo sześciu błędów na strzelnicy, zdołała wyprzedzić rywalki na mecie o 25,8 sek.

Drugie miejsce zajęła triumfatorka w sprincie - Natalia Sidorowicz. Srebrna medalistka biegu masowego na strzelnicy zaliczyła cztery niecelne strzały. Na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Jakieła, która podobnie jak Mąka myliła się sześciokrotnie. Do zwyciężczyni straciła już ponad minutę.

W biegu panów w kategorii seniorów zwyciężył młodzieżowiec Marcin Zawół, który na strzelnicy zaliczył tylko jeden błąd, co przełożyło się na dużą przewagę nad rywalami. Drugie miejsce z dwoma pudłami zajął Kacper Guńka, który do zwycięzcy stracił 47,8 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Konrad Badacz, który na strzelnicy już nie poradził sobie. Zaliczył aż sześć pudeł i na mecie do złotego medalisty stracił 1 minutę i 13,3 sek.

W kategorii młodzieżowców oczywiście złoty medal również wywalczył Marcin Zawół. Srebro przypadło dla Kondrada Badacza, a brązowy medal wywalczył Jan Guńka. Biathlonista reprezentujący klub BKS WP Kościelisko, zrobił o jeszcze jeden błąd więcej niż Badacz i po siedmiu pudłach, do zwycięzcy stracił 1:47,7.

W kategorii młodzieżowców kobiet ponownie złoto wywalczyła Barbara Skrobiszewska, z czterema błędami w strzelaniu. Druga była Anna Nędza-Kubiniec, a trzecia Klaudia Topór.