Polak multimedalistą mistrzostw świata juniorów. "Super uczucie"

Jan Guńka podczas mistrzostw świata juniorów w Otepaa wywalczył dwa medale: srebrny i brązowy. To dla niego najlepszy okres w karierze, a ma dopiero 22 lata. W przyszłości może dać kibicom dużo radości.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jan Guńka Getty Images / Franz Kirchmayr / Na zdjęciu: Jan Guńka
Czasy, gdy mieliśmy biathlonistę w ścisłej światowej czołówce już dawno minęły. Tomasz Sikora w czasie swojej kariery był mistrzem świata i medalistą olimpijskim. Odkąd skończył karierę, żaden z reprezentantów Polski nawet nie zbliżył się do jego osiągnięć. Incydentalnie punkty zdobywał Grzegorz Guzik, ale wielkich sukcesów w biathlonie nie osiągnął.

Wciąż czekamy na zawodnika, który dołączy do czołówki, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Obecnie nasza kadra oparta jest na młodych zawodnikach, którzy osiągają dobre wyniki w kategorii juniorów. Mają na swoim koncie także pierwsze punkty Pucharu Świata. Jednym z nich jest Jan Guńka.

Obchodzący w tym roku 22. urodziny Polak jest gwiazdą mistrzostw świata juniorów. Zdobył już dwa medale: brąz w biegu indywidualnym i srebro w sprincie. Blisko był także krążka w sztafecie mieszanej, ale Biało-Czerwoni rywalizację zakończyli na czwartym miejscu.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Polak nie ukrywał swojej radości po udanych występach. Do tego w sprincie popisał się stuprocentową skutecznością. Przed ostatnią pętlą biegową był nawet liderem klasyfikacji.

- Jestem bardzo zadowolony z tego występu, jak i z tego, jak te mistrzostwa dla mnie wyglądają. Cieszy mnie to, że potrafię tak strzelić, bo super uczucie strzelić bezbłędnie na imprezie mistrzowskiej. Do tego dochodzi dyspozycja na trasie. Z biegu na bieg czuję się coraz lepiej - powiedział Guńka po biegu.

W czwartek Guńka rywalizować będzie w biegu masowym i stanie przed szansą na kolejny medal. - Po raz pierwszy będę startował w mass starcie 60. Takie biegi to super doświadczenie i super zabawa. Jestem tym podekscytowany - zakończył.

Dodajmy, że Guńka jest już multimedalistą mistrzostw świata juniorów. Rok temu w Szczuczyńsku wywalczył srebro w tej kategorii.

Czytaj także:
Legenda nie dla Polski?! Sensacyjne informacje
Brawo! Polak wicemistrzem świata

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×