Pierwszy taki występ w sezonie. Trzy Polki z punktami

Po raz pierwszy w tym sezonie trzy reprezentantki Polski zdobyły punkty Pucharu Świata w jednych zawodach. Stało się to w biegu pościgowym w Canmore. Wygrała Lisa Vittozzi.

Łukasz Witczyk
Anna Mąka Materiały prasowe / Tomasz Duszyński / PZBiath / Na zdjęciu: Anna Mąka
Włoszka odniosła drugi triumf w kanadyjskim Canmore. Tym razem Lisa Vittozzi nie dała żadnych szans rywalkom w biegu pościgowym. Kluczem do zwycięstwa było dobre strzelanie. Reprezentantka Włoch zaliczyła tylko jedno pudło na strzelnicy. Rywalki z czołówki zaliczyły po dwa-trzy pudła.

Na mecie Vittozzi miała 12,2 sek. przewagi nad Francuzką Lou Jeanmonnot. Trzecia była inna reprezentantka Francji, Justine Braisaz-Bouchet, która do triumfatorki straciła niespełna 20 sekund. Kolejne dwie pozycje zajęły inne Francuzki: Julia Simon i Gilonne Guigonnat.

Dobry występ zaliczyły Polki. Był to pierwszy w tym sezonie bieg, w którym trzy Biało-Czerwone sięgnęły po punkty Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowana została Anna Mąka, która zajęła 28. miejsce i awansowała o 10 pozycji.

Na 34. lokacie bieg zakończyła Natalia Sidorowicz (awans o dwa miejsca), a 39. była Joanna Jakieła, która przesunęła się z 46. na 39. lokatę. Był to jednocześnie ostatni w tym sezonie bieg dla polskich biathlonistek.

W niedzielę w Canmore odbędzie się jeszcze bieg masowy, ale żadna z Polek nie wywalczyła kwalifikacji do tych zawodów.