Johannes Boe poza zasięgiem. Wygrał ostatni bieg i cały Puchar Świata

Johannes Boe był bezkonkurencyjny podczas zawodów Pucharu Świata w Canmore. Norweg triumfował w niedzielę w biathlonowym biegu masowym.

Łukasz Witczyk
Johannes Boe Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: Johannes Boe

Johannes Boe był w tym sezonie poza zasięgiem rywali. Swoją dominację potwierdził w Canmore, gdzie wygrał we wszystkich indywidualnych startach. W niedzielę do triumfów w sprincie i biegu pościgowym dorzucił wygraną w biegu masowym.

Boe na mecie miał blisko 45 sekund przewagi nad Johannesem Dale-Skjevdalem. Trzeci był Francuz Emilien Jacquelin. Jego strata to minuta i 7 sekund.

Sezon 2023/24 w męskim biathlonie to absolutna dominacja Norwegów. Często zajmowali oni całe podium i ma to też odzwierciedlenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego zwycięzcą został Johannes Boe, a tuż za nim był jego starszy brat Tarjei. Kolejne miejsca zajęli Johannes Dale-Skjevdal, Sturla Holm Laegreid i Vetle Christiansen. Najwyzej sklasyfikowanym zawodnikiem spoza Norwegii jest Francuz Emilien Jacquelin, który był szósty.

Punkty w tym sezonie zdobyło dwóch reprezentantów Polski. Byli Konrad Badacz i Jan Guńka. Pierwszego z nich z dorobkiem 10 "oczek" sklasyfikowano na 77. miejscu. Guńka wywalczył 4 punkty i zajął 87. lokatę.