PŚ w biathlonie: triumfy Fourcade'a i Makarainen. Polki bez punktów

Martin Fourcade i Kaisa Makarainen zwyciężyli w sobotnich biegach pościgowych, które rozegrano w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Tiumeni. Punktów nie zdobyły reprezentantki Polski.

Łukasz Witczyk
Kaisa Makarainen Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kaisa Makarainen
Żadnych szans rywalom nie dał Martin Fourcade. Reprezentant Francji bez większych problemów zwyciężył bieg pościgowy. Fourcade na mecie miał aż 48 sekund przewagi nad Johannesem Boe. Obaj na strzelnicy popełnili po jednym błędzie. Na najniższym stopniu podium stanął Lukas Hofer.

Bardziej zacięta była rywalizacja kobiet. Zakończyła się ona zwycięstwem Kaisy Makarainen, ale Finka triumf zapewniła sobie dopiero po sprinterskim finiszu i okazała się nieznacznie szybsza od Anais Bescond. 17 sekund do zwyciężczyni straciła trzecia na mecie Laura Dahlmeier.

W biegu pościgowym wystartowały dwie reprezentantki Polski. Lepiej z nich spisała się Kamila Żuk, która sklasyfikowana została na 42. miejscu. Szansę na punkty dwukrotna mistrzyni świata juniorów pogrzebała przez słabe strzelanie (pięć karnych rund). Z kolei 48. lokatę zajęła Kinga Mitoraj, która zaliczyła cztery pudła.