PŚ w biathlonie: triumf Kaisy Makarainen, Monika Hojnisz blisko podium!

Zwycięstwem Kaisy Makarainen zakończył się bieg pościgowy biathlonowego Pucharu Świata, który rozegrano w Hochfilzen. Na czwartym miejscu sklasyfikowana została Monika Hojnisz.

Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz-Staręga Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
To był kolejny udany bieg w wykonaniu Moniki Hojnisz. Polka na trasę biegu pościgowego ruszyła jako piąta, a jej strata do Dorothei Wierer wynosiła 28 sekund. Nasza zawodniczka błysnęła na strzelnicy, gdzie nie popełniła żadnego błędu. Rywalki pudłowały, dzięki czemu Hojnisz systematycznie przesuwała się w górę klasyfikacji. Po czwartym strzelaniu na rundę biegową Polka wybiegła jako pierwsza i miała blisko 12 sekund przewagi nad drugą Pauliną Fialkovą.

Na 800 metrów przed metą rywalki doścignęły ją. Hojnisz nie zdołała utrzymać wysokiego tempa biegowego narzuconego przez Kaisę Makarainen. Finka na mecie odparła atak Fialkovej i Wierer, co dało jej trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Polka finiszowała na czwartym miejscu. Na mecie miała blisko 9 sekund straty do zwyciężczyni. Był to najlepszy występ Hojnisz w karierze w biegu pościgowym.

1.6 sekundy zabrakło Kamili Żuk do zdobycia punktów Pucharu Świata. Dwukrotna mistrzyni świata juniorów rywalizację ukończyła na 41. miejscu, a na strzelnicy popełniła cztery pudła.