Biathlon. Dublet braci Boe. Johannes wygrał sprint w Oestersund, słaby występ Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Johannes Boe
Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Johannes Boe

Zwycięstwem Johannesa Boe zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Oestersund. Oprócz Norwega na podium stanęli Tarjei Boe oraz Matwiej Elisejew. Odległe miejsca zajęli Polacy.

W poprzednim sezonie Johannes Boe był absolutnym dominatorem i w cuglach zdobył Puchar Świata. W pierwszym indywidualnym starcie w tym sezonie również nie miał sobie równych i potwierdził wysoką formę. Norweg bez większych problemów zwyciężył w sprincie w Oestersund.

Co prawda młodszy z braci Boe po pierwszym strzelaniu sklasyfikowany był poza pierwszą dziesiątkę, co zwiastowało niespodziankę. Norweg jednak podczas drugiej wizyty na strzelnicy był już bezbłędny. Pudłowali za to rywale, w tym Martin Fourcade, który bieg zakończył na piątym miejscu. O drugą lokatę korespondencyjny pojedynek stoczyli Tarjei Boe i Matwiej Elisejew. Górą był Norweg.

Słabo zaprezentowali się polscy biathloniści. Powodem odległych miejsc naszych zawodników było fatalne strzelanie. Lider reprezentacji Polski, Grzegorz Guzik, musiał przebiec aż pięć karnych rund i zajął 94. miejsce. Łukasz Szczurek pomylił się czterokrotnie (92. lokata), a Mateusz Janik przebiegł trzy karne rundy i był sklasyfikowany na 102. pozycji. Bieg ukończyło 108 zawodników.