Biathlon. Zmiany w kadrze. Monika Hojnisz-Staręga odpuszcza starty, powrót Magdaleny Gwizdoń

Monika Hojnisz-Staręga z dobrej strony pokazała się w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Oberhofie. Polka nie wystartuje jednak w drugiej części zmagań w Niemczech. Zamiast tego będzie przygotowywać się do mistrzostw świata.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz-Staręga Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Jak poinformował Polski Związek Biathlonu, do składu reprezentacji Polski na drugi tydzień Pucharu Świata w Oberhofie dołączą Magdalena Gwizdoń oraz Karolina Pitoń. W kadrze zabraknie za to Moniki Hojnisz-Staręgi, która opuściła już Oberhof i wyjechała do austriackiego Obertillach, gdzie będzie przygotowywała się do mistrzostw świata.

- Razem z trenerem stwierdziliśmy, że przygotowania - tak naprawdę głównie pod mistrzostwa świata - będą teraz lepsze niż kolejne starty. Okaże się, czy decyzja była prawidłowa. Kierujemy się ustalonym wcześniej planem. Na pewno będę startowała w Pucharze Świata w Anterselvie, nie opuszczę też mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju - powiedziała Hojnisz-Staręga.

W Oberhofie nie zobaczymy ponownie również Joanny Jakieły, która zasiliła reprezentację Polski na zawody Pucharu IBU.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Stękała o pracy w karczmie: Jeszcze pomogę. Po co mam z tego rezygnować?

Gwizdoń i Pitoń w miniony weekend startowały w zawodach Pucharu Polski w Dusznikach-Zdroju. Pierwsza z nich odniosła dwa zdecydowane zwycięstwa, z kolei Pitoń zaliczyła tylko występ w sprincie, w którym dobiegła do mety z piątym czasem. Obok tej dwójki w drugim tygodniu zawodów w Oberhofie oglądać będziemy Kingę Zbylut i Kamilę Żuk.

Na żadne zmiany w porównaniu z pierwszymi zawodami w 2021 roku nie zdecydował się trener kadry mężczyzn. Anders Bratli powtórnie będzie miał do dyspozycji czwórkę: Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek i Marcin Szwajnos.

Czytaj także:
Bjoern Einar Romoeren: Niech Stoch i Granerud walczą do ostatniego konkursu! [WYWIAD]
Puchar Świata w Zakopanem. Kolejny atut Michala Doleżala. "To jest najlepsza wiadomość po ostatnim weekendzie"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×