Wings for Life World Run. Adam Małysz goni, Ty uciekasz! [WIDEO]

7 maja cały świat podbiegnie dla tych, którzy nie mogą. W Polsce w dziesiątej edycji Wings for Life World Run weźmie udział ponad 12 tysięcy osób - w Poznaniu, a także w innych lokalizacjach. Start o godz. 13.00. Zapraszamy do oglądania transmisji.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
gdy Samochód Pościgowy (w Polsce prowadzony przez Adama Małysza) dogania uczestnika, ten kończy bieg Materiały prasowe / Tomasz Kin / Wings for Life World Run / Na zdjęciu: gdy Samochód Pościgowy (w Polsce prowadzony przez Adama Małysza) dogania uczestnika, ten kończy bieg
Punktualnie o 13.00 czasu polskiego biegacze, osoby na wózkach i zwykli spacerowicze, ruszą do ucieczki przed Samochodami Pościgowymi (w Polsce prowadzić go będzie Adam Małysz). Ruchoma linia mety wyruszy w ślad za nimi 30 minut później.

Dzięki wyjątkowej formule, łączącej masowe starty w oficjalnych lokalizacjach i indywidualne lub grupowe Biegi z Aplikacją, Wings for Life World Run z roku na rok bije kolejne rekordy frekwencji.

Dołączyć do największego biegu na świecie można nawet trzy godziny przed startem. Rejestracja do biegu jest dostępna na stronie wingsforlifeworldrun.com. Pod tym samym adresem 7 maja o godz. 12.45 rozpocznie się globalna transmisja z polskim komentarzem (możecie ją obejrzeć poniżej).

Od momentu powstania biegu w 2014 roku, Polska stała się jedną z najbardziej zaangażowanych nacji Wings for Life World Run. W tym roku 8000 miejsc na Bieg Flagowy w Poznaniu wyprzedało się w niespełna 2,5 godziny - to globalny rekord!

Polacy coraz chętniej wybierają także Bieg z Aplikacją i organizują własne, grupowe starty w całym kraju. Na liście lokalizacji Wings for Life World Run jest 15 polskich miast: Wrocław, Namysłów, Siekierczyn, Gryfice, Opole, Radomsko, Kalety, Grodzisk Mazowiecki, Opoczno Łódzkie, Zabrze, Warszawa, Wyszków, Ostrów Mazowiecki, Mikołajki, Lubartów.

- Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu Wings for Life World Run jest jego charytatywna misja i wyjątkowy format. Lokalizacja biegu, pogoda, czy pokonany dystans nie mają znaczenia, bo całemu światu w dniu startu przyświeca tylko jeden cel - pomoc tym, którzy jeszcze biegać nie mogą. Poczucie jedności i świadomość, że setki tysięcy osób biegnie, spaceruje lub jedzie na wózku razem z Tobą, w tym samym czasie, na całej kuli ziemskiej, jest czymś absolutnie unikalnym! - mówi dyrektor sportowy biegu w Polsce, Paweł Januszewski.

Zapisy do Biegu z Aplikacją trwają i będą otwarte aż do dnia startu. Pobierz Aplikację ze sklepu Google Play lub App Store, zarejestruj się i gdziekolwiek będziesz 7 maja o 13.00 - po prostu rusz przed siebie.

Aplikacja dokona pomiaru dystansu i sklasyfikuje Twój wynik w globalnym rankingu, a przez cały wyścig, w słuchawkach będą towarzyszyć Ci polscy Ambasadorzy Wings for Life World Run: kierowca Samochodu Pościgowego Adam Małysz, komentator sportowy Tomasz Zimoch i olimpijka Monika Pyrek. Opłata wpisowa wynosi 70 zł. 100 proc. tej kwoty wspiera Fundację Wings for Life w misji odnalezienia metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.

Oglądaj transmisję z biegu Wings for Life World Run 2023!

Czytaj także: Wings for Life 2019. Tomasz Osmulski i Agnieszka Kowalczyk najlepsi w Poznaniu
Czytaj także: Wings for Life: Dominika Stelmach najlepsza na świecie

Czy brałeś kiedyś udział w Wings for Life World Run?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×