Totalna dominacja Norwegów na morderczym dystansie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Geir Olsen / Na zdjęciu od lewej: Hans Christer Holund, Simen Hegstad Krueger i Martin Lowstrom Nyenget
PAP/EPA / Geir Olsen / Na zdjęciu od lewej: Hans Christer Holund, Simen Hegstad Krueger i Martin Lowstrom Nyenget
zdjęcie autora artykułu

W sobotę na trasie w Oslo wystartowali biegacze narciarscy na dystansie 50 kilometrów. Do wyścigu ze startu wspólnego przystąpło 36 zawodników, a rywalizację zdominowali Norwegowie.

W Oslo zabrakło reprezentantów Polski. Zdecydowanie najwięcej, bo 12 przedstawicieli miała Norwegia. W tym przypadku ilość została przełożona na jakość. Pierwszych 10 miejsc zajęli gospodarze, co jest ewenementem w zawodach rangi Pucharu Świata.

Faworytem był rzecz jasna Johannes Hoesflot Klaebo, który na pomiarze czasu na 27.9 kilometrze prowadził z resztą stawki. Później jednak Klaebo słabł. 10 kilometrów przed metą zajmował dopiero 9. miejsce z ponad 35-sekundową stratą do lidera. Prowadziła wówczas trójka biegaczy narciarskich - Simen Hegstad Krueger, Hans Christer Holund i Iver Tildheim Andersen Iver Tildheim Andersen.

Ci dwaj pierwsi zawodnicy dobiegli ostatecznie na pierwszych dwóch miejscach, a na trzecie wskoczył Martin Loewstroem Nyenget. Klaebo dobiegł na 7. pozycji, a najlepszym zawodnikiem spoza Norwegii był 11. na mecie Brytyjczyk Andrew Musgrave, który przegrał ze zwycięzcą o ponad 2,5 minuty.

Wyniki biegu masowego na 50 kilometrów:

MiejsceZawodnikKrajWynik
1.Simen Hegstad KruegerNorwegia1:55:01.5 h
2.Hans Christer HolundNorwegia+5.7 s
3.Martin Loewstroem NyengetNorwegia+12.6 s
4.Iver Tildheim AndersenNorwegia+21.2 s
5.Didrik ToensethNorwegia+25.4 s
6.Harald Oestberg AmundsenNorwegia+1:01.2 m

Czytaj także: Polak o krok od świetnego rezultatu 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan

Źródło artykułu: WP SportoweFakty