Wzruszająca chwila. Justyna Kowalczyk-Tekieli uczciła pamięć męża

Justyna Kowalczyk-Tekieli pielęgnuje pamięć po tragicznie zmarłym mężu. W sobotę uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia tablicy, która znajduje się na zachodnich stokach Osterwy w Tatrach Wysokich na Słowacji.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Kacper i Justyna Kowalczyk Facebook / facebook.com/kibicujjustynie / Kacper i Justyna Kowalczyk
17 maja 2023 roku zginął tragicznie Kacper Tekieli. Mąż utytułowanej biegaczki narciarskiej Justyny Kowalczyk-Tekieli uczestniczył w wyprawie w Alpach Szwajcarskich. Już podczas pogrzebu nasza sportsmenka zapowiedziała, że razem ze swoim synem Hugo będzie żyła tak, jakby chciał tego jej ukochany.

Kilka dni temu Kowalczyk-Tekieli opublikowała wpis w mediach społecznościowych, w którym zachęciła bliskich i znajomych do uczczenia pamięci jej zmarłego męża (więcej tutaj).

"Mój Mąż był osobą skromną i daleką od megalomanii, jednak uznałam, że w ten sposób pamięć o Nim i przede wszystkim o Jego fantastycznych górskich wyczynach powinnam uczcić. Jestem z Niego ogromnie dumna" - przekazała na swoim profilu na Facebooku.

W sobotę, 23 września odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Kacpra Tekielego. Znajduje się ona na Tatrzańskim Cmentarzu Symbolicznym, zlokalizowanym na zachodnich stokach Osterwy w Tatrach Wysokich na Słowacji. Mimo deszczowej pogody na uroczystość przybyło wiele osób. Jak relacjonował "Fakt", Kowalczyk-Tekieli nie ukrywała wzruszenia.

"Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli tam wczoraj ze mną i Hugonkiem" - napisała na swoim profilu na platformie X (dawniej Twitter).

Na symbolicznej tablicy znalazł się napis: "Kacper Tekieli 1984-2023. Alpinista, taternik. Nie żył za karę".

Czytaj także:
Walczył o życie kolegi na Nanga Parbat. Przekazał wstrząsające wspomnienia

ZOBACZ WIDEO: Styl kadry? Powtórka z Michniewicza
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×