Ingvild Flugstad Oestberg wygrała bieg na 10 km stylem dowolnym w Davos

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Na zdjęciu: Ingvild Flugstad Oestberg
Newspix / Na zdjęciu: Ingvild Flugstad Oestberg

Ingvild Flugstad Oestberg wygrała bieg na 10 km stylem dowolnym w Davos. Drugie miejsce zajęła inna Norweżka - Ragnhild Haga.

Najlepszy czas na pierwszych pięciu kilometrach uzyskała reprezentantka gospodarzy Nathalie von Siebenthal (12:55.1). Ingvild Flugstad Oestberg miała na tym punkcie drugi rezultat (12:57.1). Ostatecznie Von Siebenthal uplasowała się na piątym miejscu, a Oestberg zwyciężyła. To dla niej trzeci triumf odniesiony w Davos. 14 grudnia 2014 roku wygrała tam sprint techniką łyżwową, a 10 grudnia 2016 r. również spisała się najlepiej podczas rywalizacji na 15 kilometrów.

Na drugim stopniu podium stanęła Ragnhild Haga. Trzecia była natomiast Krista Parmakoski. Ósmą lokatę zajęła Charlotte Kalla. Tuż za liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znalazła się Marit Bjoergen.

48. była Martyna Galewicz, a 58. - Ewelina Marcisz. Sklasyfikowano 84 biegaczki. Nie startowała Justyna Kowalczyk.