Syn Marit Bjoergen idzie w ślady matki. 3-latek wystartuje w memoriale Vibeke Skofterud

Zaledwie 3-letni Marius Bjoergen znalazł się na liście startowej memoriału poświęconego pamięci Vibeke Skofterud. Syn norweskiej mistrzyni wystartuje w biegu na 500 metrów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Marit Bjoergen Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Marit Bjoergen
24 lutego w miejscowości Edisberg ma się odbyć memoriał poświęcony pamięci tragicznie zmarłej Vibeke Skofterud. Głównym wydarzeniem imprezy będzie bieg na 20 kilometrów, ale organizowana będzie też rywalizacja na krótszych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. W biegu dla dzieci wystąpi Marius Bjoergen.

Syn Marit Bjoergen będzie przedstawicielem rodziny w zawodach memoriałowych. Norweska biegaczka nie może wystartować w imprezie z powodu drugiej ciąży. - Obecność na tych zawodach jest dla mnie oczywista. Nie mogę wystartować, gdyż pod koniec marca urodzę drugie dziecko. Honoru rodziny i nazwiska będzie bronił mój syn - powiedziała Bjoergen.

Marius Bjoergen ma trzy lata i dwa miesiące. - Całkiem dobrze radzi sobie na małych nartach i lubi na nich biegać - dodała matka chłopca. Dystans, jaki będzie musiał pokonać to 500 metrów.

Vibeke Skofterud to mistrzyni olimpijska w sztafecie z 2010 roku. Była czterokrotną medalistką mistrzostw świata. Zginęła 29 lipca zeszłego roku w wyniku wypadku skutera wodnego.

Zobacz także:
Tydzień do rozpoczęcia MŚ w Seefeld. Wyjątkowa ochrona podczas najważniejszej imprezy sezonu
Reprezentacja Norwegii ogłosiła skład na MŚ w Seefeld

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Floyd Mayweather Senior znokautowany!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×