MŚ 2019: Justyna Kowalczyk i Monika Skinder wystapią w sprincie drużynowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chung Sung-Jun / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Getty Images / Chung Sung-Jun / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
zdjęcie autora artykułu

Justyna Kowalczyk poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wspólnie z Moniką Skinder wystartuje w niedzielnym sprincie drużynowym podczas MŚ w Seefeld.

Już przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy sezonu dla specjalistów narciarstwa klasycznego, Justyna Kowalczyk zapowiedziała swój start m.in w sprincie drużynowym. Dużym prawdopodobieństwem było, że dwukrotna mistrzyni olimpijska wystąpi w tej konkurencji wspólnie z aktualną wicemistrzynią świata juniorek, Moniką Skinder i znalazło to potwierdzenie we wpisie biegaczki z Kasiny Wielkiej, jaki zamieściła w mediach społecznościowych.

Czytaj także: MŚ 2019. Justyna Kowalczyk: Mogą mówić o mnie, że jestem heterą

- Razem z Monią powalczymy w team sprincie - potwierdziła 36-letnia zawodniczka na Facebooku.

Dla Kowalczyk będzie to czwarty start w tej konkurencji na wielkiej imprezie. Dwukrotnie startowała na mistrzostwach świata (2015, 2017) oraz tyle samo na igrzyskach olimpijskich (2014, 2018). Najlepszym rezultatem był jak dotąd brązowy medal, wywalczony wspólnie z Sylwią Jaśkowiec podczas MŚ w szwedzkim Falun.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego wystartuje w Seefeld jeszcze w biegu sztafetowym. Wciąż niepewny jest jej start na 10 kilometrów techniką klasyczną.

Zobacz również: Przemysław Babiarz przed rozpoczęciem MŚ w Seefeld oraz Innsbrucku. "Jest trzech głównych faworytów"

ZOBACZ WIDEO Obrona wielkim problemem reprezentacji. "Rybus jest kontuzjowany a Reca nie gra w klubie"

Źródło artykułu: