Biegi narciarskie. Anamarija Lampic wygrała sprint w Lenzerheide, Natalia Nieprajewa liderką Tour de Ski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dustin Satloff / Na zdjęciu: Anamarija Lampic
Getty Images / Dustin Satloff / Na zdjęciu: Anamarija Lampic

Anamarija Lampic wygrała sprint techniką łyżwową w Lenzerheide - drugi etap 14. edycji Tour de Ski. Drugie miejsce zajęła Maiken Caspersen Falla.

W kwalifikacjach najlepiej spisała się Sophie Caldwell. Amerykanka nie awansowała jednak do finału - w pierwszym półfinale była piąta. Anamarija Lampic w eliminacjach zajęła dwudziestą lokatę, a Maiken Caspersen Falla - szóstą.

W finale na ostatniej prostej długo prowadziła Falla, ale o 0.03 sekundy szybciej metę minęła Lampic. Urodzona w 1995 roku Słowenka po raz drugi wygrała zawody Pucharu Świata. 3 lutego 2017 roku triumfowała w sprincie techniką klasyczną podczas próby przedolimpijskiej w Pjongczangu. Po raz drugi do finału sprintu w Pucharze Świata zakwalifikowała się w poprzednią sobotę - 21 grudnia 2019 roku w Planicy, gdzie została sklasyfikowana na piątej pozycji.

Lampic była druga w pierwszym ćwierćfinale (przed nią ukończyła bieg Falla) oraz półfinale.

Na trzecim stopniu podium stanęła Natalia Nieprajewa. Rosjanka objęła przodownictwo w klasyfikacji łącznej Tour de Ski. Czwarta w finale finiszowała Jessica Diggins, piąta Sadie Bjornsen, a szósta Tiril Udnes Weng. W ćwierćfinałach odpadły dwie najlepsze zawodniczki sobotniego biegu: Therese Johaug i Heidi Weng. W czwartej dziesiątce znalazły się Ebba Andersson i Ingvild Flugstad Oestberg (w sobotę odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu)

47. w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym w Lenzerheide była Weronika Kaleta, a 57. Izabela Marcisz. Wystąpiły 73 zawodniczki.