Nie biega od dwóch lat, a nadal wygrywa. Rywalka Justyny Kowalczyk wciąż robi furorę

Marit Bjoergen, niegdyś rywalka Justyny Kowalczyk, choć karierę zakończyła już dwa lata temu, nadal jest najbardziej popularnym sportowcem w Norwegii. Wynik badania zaskakuje.

Dawid Borek
Dawid Borek
Marit Bjoergen Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Marit Bjoergen
- Wszystko to zasługa dobrego PR - śmieje się Marit Bjoergen, cytowana przez vg.no. - Jest mi bardzo miło. Cieszę się, że nie zostałam jeszcze całkowicie zapomniana - dodaje niegdyś rywalka Justyny Kowalczyk.

Badania na najpopularniejsza sportowca w Norwegii przeprowadziła firma Sponsor Insight. Ta - choć Marit Bjoergen zakończyła profesjonalną karierę dwa lata temu - uwzględniła biegaczkę narciarską w badaniu z uwagi na pojawiające się sygnały o jej możliwym powrocie do zawodowego sportu.

Drugie miejsce w rankingu zajął biathlonista Johannes Thingnes Bo, trzecia lokata przypadła wioślarce Birgit Skarstein.

Zaskakująca jest dopiero 10. pozycja Erlinga Haalanda, reprezentanta Norwegii w piłce nożnej, na co dzień zawodnika Borussii Dortmund.

Corocznie na ankietę Sponsor Insight odpowiada 4 tys. Norwegów. Każdego miesiąca ok. 330 obywateli tego kraju wskazuje na jednego ze 120-130 norweskich sportowców, który ich zdaniem jest najbardziej popularny.

Wracając jeszcze do przyszłości Marit Bjoergen - wybitna biegaczka narciarska zapowiedziała, że interesuje ją udział w biegach długodystansowych. Jej głównym celem jest występ w przyszłorocznym Biegu Wazów. To jeden z najbardziej prestiżowych biegów świata. Zawodnicy mają do pokonania 90 kilometrów. W 2015 roku wygrała go Justyna Kowalczyk (więcej TUTAJ).

Marit Bjoergen w trakcie swojej kariery zdobyła 15 medali olimpijskich: osiem złotych, cztery srebrne i trzy brązowe. Jest 26-krotną medalistką mistrzostw świata.