Biegi narciarskie. Johannes Hoesflot Klaebo triumfuje w Ruce. Niespodzianka na podium. Polacy tłem dla rywali

Johannes Hoesflot Klaebo okazał się najlepszy w biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną w Ruce. Na drugim miejscu niespodziewanie uplasował się Aleksiej Czerwotkin, a podium uzupełnił Aleksander Bolszunow. Fatalnie spisali się polscy biegacze.

Adrian Nuckowski
Johannes Hoesflot Klaebo PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo
24-letni norweski biegacz był najlepszy na każdym punkcie pomiaru czasu. Jego przewaga nad rywalami stopniowo powiększała się od startu do 13. kilometra. Johannes Hoesflot Klaebo ostatecznie odniósł zwycięstwo z przewagą 15,2 sekundy nad Aleksiejem Czerwotkinem, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium Pucharu Świata. Czołową trójkę uzupełnił jego bardziej utytułowany rodak, Aleksander Bolszunow. Trzykrotny wicemistrz olimpijski z Pjongczangu fenomenalnie pokonał ostatnie dwa kilometry trasy, co pozwoliło mu przesunąć się z piątej pozycji na trzecią.

W klasyfikacji Ruka Triple liderem jest Klaebo. Norweg ruszy do niedzielnego biegu na 15 kilometrów techniką dowolną z przewagą 26 sekund nad Bolszunowem oraz 31 nad jego rodakiem, Emilem Iversenem.

Sobotniego biegu do udanych z pewnością nie zalicza Polacy. Najlepszy z nich, Dominik Bury zajął dopiero 51. miejsce. 68. był Mateusz Haratyk, 72. Maciej Staręga, 79. Kamil Bury, natomiast 80. Kacper Antolec. Rywalizację ukończyło 84 biegaczy.