Biegi narciarskie. To był pokaz siły polskich juniorek. Tak wyglądał finisz MŚ [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/ViihdeSport / Finisz sprintu juniorek MŚ 2021
Twitter / twitter.com/ViihdeSport / Finisz sprintu juniorek MŚ 2021

Monika Skinder zdobyła złoty, a Karolina Kaleta brązowy medal podczas mistrzostw świata juniorów w sprincie techniką klasyczną. Zobacz wspaniałą walkę Polek na finiszowych metrach.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski znakomicie rozpoczęła mistrzostwa świata juniorów w fińskim Vuokatti. We wtorek w sprincie techniką klasyczną biegaczek zwyciężyła Monika Skinder, a Karolina Kaleta wywalczyła brąz.

W wyścigu finałowym 19-letnia Skinder prowadziła od startu do mety. Wygrała z czasem 2:33,24. Na finiszu emocjonujący pojedynek, za plecami Skinder, stoczyły Kaleta i Szwedka Moa Hansson. Polka ostatecznie przegrała srebrny medal zaledwie o... dwie setne sekundy!

Dla Skinder jest to już drugi medal mistrzostw świata juniorów. Dwa lata temu w Lahti została wicemistrzynią świata w sprincie. Kaleta osiągnęła największy sukces w karierze.

Na twitterowym profilu fińskiej platformy Elisa Viihde Sport zamieszczono wideo z finiszu sprintu techniką klasyczną juniorek w Vuokatti.

Zobacz pokaz siły polskich juniorek na MŚJ 2021.