Johannes Hoesflot Klaebo zwiększył przewagę nad resztą stawki w Tour de Ski. Polacy daleko

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo z ponad 20-sekundową przewagą nad Iivo Niskanenem wygrał bieg łączony na 15 kilometrów, przedostatni wyścig w Tour de Ski. Polacy tym razem nie punktowali.

Michał Gałęzewski
Johannes Hoesflot Klaebo PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Johannes Hoesflot Klaebo
Johannes Hoesflot Klaebo, to największa gwiazda biegów narciarskich podczas Tour de Ski. Norweg prezentuje się dobrze we wszystkich konkurencjach - w poniedziałek, we włoskim Val di Fiemie wygrał już po raz czwarty, jedynie w biegu na 15 kilometrów zajął 4. miejsce.

Tym razem 25-latek z Oslo wygrał z 20-sekundową przewagą nad drugim Iivo Niskanenem. Kolejne trzy miejsca zajęli trzej Rosjanie. Przed ostatnim biegiem - wspinaczką na Alpe Cernych, który rozpocznie się we wtorek, Klaebo ma 2 minuty przewagi nad drugim w klasyfikacji Aleksandrem Bolszunowem i 2:49 min. nad Niskanenem.

W poniedziałek nie punktowali Polacy. Dominik Bury zajął 44. miejsce ze stratą ponad 3,5 minuty do zwycięzcy, a Kamil Bury uplasował się na ostatniej, 62. pozycji. Tym razem nie startował specjalizujący się w sprintach Maciej Staręga, dla którego zakończyło się już Tour de Ski.

W klasyfikacji generalnej najlepszym z Polaków jest Dominik Bury, który przed ostatnim biegiem zajmuje 37. miejsce. Kamil Bury jest 62.

Wyniki biegu na 15 km mężczyzn:

# Zawodnik Kraj Czas
1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 41:32.2 min.

Klasyfikacja Tour de Ski po 5 biegach

1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 1:52:39 h.
62. Kamil Bury Polska +15:37 m.

Czytaj także:  Katastrofa Stocha w kwalifikacjach  Żyła z najdłuższym skokiem ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: do rzutu wolnego podszedł... bramkarz. Zobacz, co z tego wyszło!

Czy Johannes Hoseflot Klaebo może być już pewny zwycięstwa w Tour de Ski?