KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Pekin 2022. COVID-19 już miesza w polskiej kadrze. Mamy zmianę w składzie na IO

Zakażenie koronawirusem wymusiło na Polskim Związku Narciarskim dokonanie zmiany w kadrze na igrzyska olimpijskie. Pechowcem okazała się Zuzanna Fujak, która otrzymała pozytywny test na obecność koronawirusa.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
logo zimowych igrzysk olimpijskich Getty Images / Jia Tianyong/China News Service / Na zdjęciu: logo zimowych igrzysk olimpijskich
Biegaczka narciarska Zuzanna Fujak nie poleci do Pekinu na igrzyska olimpijskie. Polski Związek Narciarski oficjalnie poinformował, że młoda sportsmenka otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Na nieszczęściu Fujak skorzystała Karolina Kukuczka. To ona wskoczyła do kadry z listy rezerwowej i po raz pierwszy w karierze wystartuje w igrzyskach olimpijskich.

"Zmiany w składzie naszej reprezentacji na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Biegaczka narciarska Zuzanna Fujak otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19 i niestety nie wystartuje w igrzyskach. W miejsce Fujak powołana została Karolina Kukuczka, która zadebiutuje w IO" - czytamy w komunikacie PZN.

To jednak nie koniec złych informacji. Pozytywne wyniki testów dostali także Karolina Bosiek i Damian Żurek, o czym poinformował Konrad Niedźwiedzki. Dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego jednak dodał, że oboje mają dolecieć do Pekinu na początku lutego.

"Karolina Bosiek i Damian Żurek nie wylecą jutro z reprezentacją do Pekinu (dolecą najprawdopodobniej na początku lutego). Niestety uzyskali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Oboje czują się dobrze!" - pisze Niedźwiedzki na Twitterze.

Niestety, takich przypadków może być więcej. Sportowcy są regularnie badani i wielu z nich przez koronawirusa straci najważniejszą imprezę czterolecia.

ZOBACZ WIDEO: Kłopot okaże się atutem?! Słowa ws. Kamila Stocha napawają dużym optymizmem

Igrzyska bez mistrza? Ma koronawirusa >>

Zimowe igrzyska olimpijskie zagrożone? Nowe ognisko koronawirusa w Pekinie >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×