Justyna Kowalczyk wróciła na biegową trasę. Kapitalne miejsce Polki

Justyna Kowalczyk-Tekieli wystartowała w 46. Biegu Piastów. Pięciokrotna medalistka olimpijska zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie Czeszce Adeli Boudikovej.

Łukasz Witczyk
Justyna Kowalczyk Instagram / justyna.kowalczyk.tekieli / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Dla Justyny Kowalczyk-Tekieli był to powrót na biegowe trasy. Jedna z najlepszych zawodniczek w historii tej konkurencji obecnie amatorsko trenuje biegi narciarskie. 46. Bieg Piastów był dla niej dużym wyzwaniem. Ostatecznie finiszowała na drugiej pozycji.

- Jeszcze nigdy nie zjadłam podczas biegu dwóch kilogramów czekolady. Gdybym wygrała, byłoby to niesprawiedliwe wobec rywalki, która trenuje wyczynowo - opowiadała na mecie Justyna Kowalczyk-Tekieli.

Jako pierwsza linię mety minęła Czeszka Adela Boudikova. Bieg Piastów wygrała już sześć lat temu, potem urodziła dwie córki i przerwała karierę sportową.

- Moje córki są już starsze niż maleństwo Justyny, więc miałam więcej czasu na powrót do formy - powiedziała Adela Boudikova.

Dodajmy, że dla Kowalczyk-Tekieli był to czwarty start w Biegu Piastów. W 2017 i 2019 roku odnosiła zwycięstwa na dystansie 50 kilometrów, a w 2020 roku była druga na 25 kilometrów.

Bieg Piastów na 50 km został rozegrany na trasach Gór Izerskich w Szklarskiej Porębie, na obszarze pomiędzy Hutą a kopalnią Stanisław, stacją turystyczną Orle i okolicami Koziego Grzbietu.