Biegli 50 kilometrów, a wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich metrach!

W niedzielę na trasie w Oslo odbył się bieg masowy na 50 kilometrów. Do rywalizacji przystąpiło 56 zawodników, a całe podium zajęli Norwegowie. Zwyciężył Martin Loewstroem Nyenger.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Martin Loewstroem Nyenget Getty Images / Na zdjęciu: Martin Loewstroem Nyenget
Do rywalizacji nie przystąpili reprezentanci Polski, można było jednak emocjonować się rywalizacją innych biegaczy. Od początku w ścisłej czołówce wyścigu znajdowała się grupa Norwegów, którzy zdecydowanie nadawali ton.

Jeszcze na 10 kilometrów przed końcem ścisła czołówka liczyła 8 zawodników. W końcu jednak urwali się trzej reprezentanci Norwegii, których gonili Szwed William Poromaa i Fin Iivo Niskanen. Trójka reprezentantów gospodarzy, ku uciesze tłumnie zgromadzonych na trasie w stolicy Norwegii kibiców nie dała się dogonić.

Finisz był bardzo emocjonujący. Jako pierwszy z rywalizacji o pierwsze miejsce odpadł Didrik Toenseth, który zajął 3. lokatę. Martin Loewstroem Nyenget obronił się skutecznie przed atakami Sjura Roethe i przybiegł pierwszy na królewskim dystansie.

Bardzo dobrze spisał się w niedzielę Andrew Musgrave. Brytyjczyk zajął 6. miejsce, najlepsze w swojej karierze. Przypomnijmy, że w Oslo nie startowali wykluczeni Rosjanie.

Wyniki biegu masowego na 50 kilometrów:

# Zawodnik Kraj Punkty
1. Martin Loewstroem Nyenget Norwegia 2:03:27.3 h
2. Sjur Roethe Norwegia +0.6 s.
3. Didrik Toenseth Norwegia +3.5 s.
4. Iivo Niskanen Finlandia +11.1 s.
5. William Poromaa Szwecja +11.2 s.
6. Andrew Musgrave Wielka Brytania +52.7 s.

Czytaj także:  Co dalej z Dolezalem?  Stękała na podium, Kot w czołówce ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co mu strzeliło do głowy? Szokujące zachowanie piłkarza!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×