Bortniczuk ostro o decyzji federacji bobslejowej. Zapowiada kroki

Międzynarodowa Federacja Bobslejów nagle przywróciła Rosjan jako członków. Wojna i bestialski atak Rosji na Ukrainę trwa, więc nic dziwnego, że decyzja ta rozzłościła samych Ukraińców, ale także Kamila Bortniczuka, Ministra Sportu i Turystyki.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Kamil Bortniczuk PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Kamil Bortniczuk
Trybunał Apelacyjny federacji uchylił wyrok dotyczący czasowego zawieszenia Rosjan. Zawodnicy tego kraju mieli zakaz brania udziału w zawodach bobslejowych. Obowiązywał on do lipca.

Międzynarodowa Federacja Bobslejów podjęła decyzję, że Rosjanie nie będą już zdyskwalifikowani. Ta federacja nie jest odosobniona w swoim działaniu. Wcześniej federacja saneczkarska zapowiedziała, że zrobi wszystko, by rosyjscy saneczkarze wrócili do startów.

Decyzja IBSF oburzyła Kamila Bortniczuka. Minister Sportu i Turystyki jest bardzo zaangażowany w nakładanie sankcji na Rosjan w sporcie.

"Skandaliczna decyzja i bardzo niebezpieczny precedens. Będę naciskał na objęcie IBSF międzynarodowym bojkotem" - zapowiedział na Twitterze.

Ukraińcy już wcześniej przekazali, że będą bojkotować dyscypliny i zawody, w których udział będą brać sportowcy z Rosji. Ich zdaniem, każdy obywatel posiadający rosyjski paszport jest zobowiązany ponosić odpowiedzialność za zbrodnie swojego rządu.

Czytaj też:
Bohater igrzysk nie żyje. Miał zaledwie 35 lat
Ruszyła rywalizacja o Puchar Stanleya. Dogrywka rozstrzygnęła pierwszy mecz

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×