Kolejny Ukrainiec zdominuje wagę ciężką? Efektownie sięgnął po mistrzostwo Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Oleksandr Zachożyj nokautuje Granita Shalę
Twitter / / Oleksandr Zachożyj nokautuje Granita Shalę
zdjęcie autora artykułu

Ostatnie miesiące to czas, w którym czołowi ciężcy na świecie mają intratne propozycje z Arabii Saudyjskiej. Nic więc dziwnego, że ostatecznie o pas mistrza Europy EBU zmierzyli się mniej znani Granit Shala (15-1) oraz Oleksandr Zachożyj (19-0).

W tym artykule dowiesz się o:

Już w pewnym momencie komicznie wyglądało, z jaką desperacją federacja EBU walczyła o to, aby ktokolwiek zechciał walczyć o pas mistrza Europy w wadze ciężkiej. Jeszcze niedawno był to ceniony pas, który stanowił przepustkę do starć o najwyższe cele. Jednak ambicje Arabii Saudyjskiej zmieniły zasady gry.

Z walki zrezygnowali m.in. Ryad Merhy, Tom Schwarz, Joe Joyce oraz Daniel Dubois. Ostatecznie o ten tytuł zmierzyli się Granit Shala oraz Oleksandr Zachożyj. Do momentu tej walki obaj byli niepokonani, i w jakimś stopniu to zestawienie się broniło. Chociaż w ich rekordach na próżno było szukać znaczących nazwisk.

Samo starcie to była pełna deklasacja. Na gali w Berlinie gospodarz już od pierwszych sekund był bezradny. Aleksandr Zachożyj zdecydowanie lepiej poruszał się po ringu, bił mocno i celnie. To wszystko spowodowało, że walka nie trwała długo. Już w drugiej rundzie Ukrainiec trafił Shalę prawym sierpowym i położył go na deski. Albańczyk z niemieckim paszportem jeszcze wstał, ale nie trwało to długo. Zachożyj przez niemal 30 sekund bił bezradnego rywala, aż ten został znokautowany.

ZOBACZ WIDEO: Osiągnął cel. Damian Janikowski potwierdza wielką walkę

W ten sposób Oleksandr Zachożyj sięgnął po pas mistrza Europy w wadze ciężkiej. Po tym starciu ma już 19 wygranych, w tym 15 przed czasem. Wydaje się, że ten imponujący występ mimo wszystko może zostać dostrzeżony, a Ukrainiec ma szansę otrzymać bardziej poważne starcia. Natomiast dla Granita Shali była to pierwsza porażka w karierze. Do tej pory miał on 15 wygranych.

Zobacz także: Hajto pokazał, z kim chce się bić Zobacz także: Błachowicz odtrąbił sukces

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Oleksandr Zachożyj powalczy w Arabii Saudyjskiej w 2024 roku?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)