WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Szalenie ambitny Łukasz Janik przegrał walkę o mistrzostwo świata

Łukasz Janik przegrał niejednogłośnie na punkty z Olą Afolabim walkę o mistrzostwo świata IBO w wadze junior ciężkiej. "Lucky Look" pokazał się z dobrej strony na gali w Nowym Jorku.
Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

Początek zwiastował spore emocje, bowiem pięściarze narzucili wysokie tempo, nastawiając się na wymiany ciosów. Janik bił seriami na górę i dzięki tej taktyce początkowe rundy zapisał na swoją korzyść. W czwartej odsłonie zaznaczyła się przewaga Afolabiego, który w przeszłości aż trzykrotnie rywalizował z Marco Huckiem.

W szóstej rundzie Polak doznał kontuzji lewego łuku brwiowego, ale to obrażenie nieszczególnie przeszkadzało mu w ringowych poczynaniach. Środek pojedynku należał do Brytyjczyka z afrykańskimi korzeniami. "Kryptonite" za wszelką cenę chciał rozbijać boksera z Jeleniej Góry uderzeniami na korpus, zwłaszcza lewym sierpowym.

W dziesiątej rundzie pękł drugi łuk brwiowy "Lucky Looke'a" i twarz Janika była zalana krwią. Natychmiast okazję zwietrzył Afolabi i podkręcił tempo. Podopieczny Fiodora Łapina znalazł się w poważnych opałach. Po minutowej przerwie nastąpiło niespodziewane odrodzenie 27-latka i nasz reprezentant próbował zdecydowanym sprintem odrabiać straty, zapisując 11. odsłonę na swoją korzyść. Ostatnie fragmenty mistrzowskiej potyczki stały pod znakiem szaleńczych wymian.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali na Afolabiego (115:113, 117:111 i 114:114). Janik w Nowym Jorku zostawił po sobie dobre wrażenie i być może w przyszłości będzie miał jeszcze okazję do mierzenia się ze światową czołówką kategorii junior ciężkiej.

Kliknij i obserwuj nas na Facebooku. Miejsce dla fanów pięściarstwa!

Albert Sosnowski zatrzymany przez policję

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×