O krok od niespodzianki. Keith Thurman z problemami obronił pas mistrza świata

Keith Thurman (29-0, 22 KO) pokonał w walce wieczoru gali Premier Boxing Champions Josesito Lopeza (36-8, 19 KO) i obronił tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze półśredniej. Amerykanin udanie powrócił na ring po długiej przerwie.

Waldemar Ossowski
 Josesito Lopez (z lewej) i Keith Thurman (z prawej) Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Josesito Lopez (z lewej) i Keith Thurman (z prawej)
Pretendent zabrał jednak sporo sił mistrzowi i Josesito Lopez sprawił, że Keith Thurman kilkukrotnie, zwłaszcza w 7. i 8. rundzie, chwiał się na nogach i był blisko pierwszej zawodowej porażki.

Choć bukmacherzy przed tym pojedynkiem zupełnie nie dawali szans Lopezowi na wygraną, ten do ostatnich sekund pojedynku był niebezpiecznym rywalem dla mistrza świata. Ostatecznie sędziowie punktowali starcie wieczoru gali na Brooklynie w stosunku 113:113, 115:111 i 117:109 (dwa do remisu) na rzecz Keitha Thurmana.

30-latek po raz dziewiąty obronił pas federacji WBC i pozostał niepokonany na zawodowych ringach. Do formy z wygranych walk z Dannym Garcią i Shawnem Porterem pięściarzowi z Florydy jest jednak jeszcze daleko.

Po walce szczęśliwy obrońca tytułu wyzwał do pojedynku mistrza federacji WBO w wadze półśredniej, Manny'ego Pacquiao.

Czy Keith Thurman pokonałby Manny'ego Pacquiao?