Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sąd zmienił wyrok ws. Michalczewskiego. Postępowanie umorzone

Sąd Okręgowy w Gdańsku warunkowo umorzył postępowanie ws. rzekomego pobicia przez Dariusza Michalczewskiego jego żony. - Sprawiedliwości stało się zadość - powiedział były bokser.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dariusz Michalczewski Newspix / WOLF / Na zdjęciu: Dariusz Michalczewski

Oglądaj galę EFM Show!


Sprawa przed sądem toczyła się od października 2017 roku. Dariusz Michalczewski był oskarżony o znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej żony. "Tiger" miał ją uderzyć oraz używać słów, które powszechnie uznane są za obelżywe. Sąd Okręgowy w Gdańsku warunkowo umorzył postępowanie.

- Sąd odwoławczy zmienił wyrok skazujący pierwszej instancji, ponieważ złożyliśmy apelację. To oznacza, że mój klient jest uznany za niewinnego, a po dwóch latach, jeśli nie popełni żadnego wykroczenia, sprawa będzie traktowana jako niebyła - przekazał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" obrońca Michalczewskiego, Jacek Rochowicz.

Michalczewski może skupić się na boksie. Jako promotor organizuje bokserską galę, która 30 marca odbędzie się w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. - Sprawiedliwości stało się zadość. Cieszę się, że umorzono moją sprawę - powiedział "Przeglądowi Sportowemu".

Proces trwał rok. We wrześniu gdański Sąd Rejonowy uznał Michalczewskiego winnym znieważenia i uderzenia żony, wymierzając mu karę w postaci 3 tysięcy złotych grzywny. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", adwokat boksera złożył apelację, a sam Michalczewski wyrok sądu nazwał "absurdalnym". W czwartek Sąd Okręgowy ze względu na znikomość społecznej szkodliwości czynu i znikomość winy warunkowo umorzył postępowanie.

Zobacz także: Justyna Kownacka ciężko znosi walki męża. Tylko jedną obejrzała w całości

Do sytuacji doszło w grudniu 2016 roku. Barbara Michalczewska wezwała policję, alarmując, że mąż znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Były bokser został zatrzymany przez gdańską policję i przez dwie doby przebywał w izbie zatrzymań. Michalczewski nie przyznał się do postawionych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Ostatecznie żona byłego pięściarza szybko wycofała zarzuty i nie wniosła oskarżenia. Prokuratura jednak z urzędu rozpoczęła śledztwo pod zarzutem znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej żony.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): widowiskowy nokaut "latającym kolanem"

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
wyborcza.pl / przegladsportowy.pl
Komentarze (6)
 • grolo Zgłoś komentarz
  Sądy polskie są polskie, choć nie wszędzie niezawisłe. A wyrok w powyższej sprawie inny być nie mógł. Zadziwia tylko nadgorliwość prokuratury, mimo szybkiego wycofania zarzutów. Czy
  Czytaj całość
  to nie dziwne, że "z urzędu" nie wszczyna innych ale tych naprawdę poważnych spraw ? Nie, najgorsze jest to, że to już nie dziwi...
  • Jan Kowalski Zgłoś komentarz
   [b]Czy w Gdańsku sądy są polskie?[/b]
   • Joanna Ryszawa Zgłoś komentarz
    Warunkowe umorzenie to nie stwierdzenie niewinności. Sąd uznał winę tylko stwierdził że nie będzie wymierzał kary. Postępowanie może być podjęte jak popełnione zostanie
    Czytaj całość
    przestępstwo nie wykroczenie. Dwa podstawowe błędy adwokata w jednej wypowiedzi.
    • Joanna Ryszawa Zgłoś komentarz
     Warunkowe umorzenie to nie stwierdzenie niewinności. Sąd uznał winę tylko stwierdził że nie będzie wymierzał kary. Postępowanie może być podjęte jak popełnione zostanie
     Czytaj całość
     przestępstwo nie wykroczenie. Dwa podstawowe błędy adwokata w jednej wypowiedzi.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×