Wschodząca gwiazda chce walki z Łomaczenką. "Pokażę światu, jak go pokonać"

Wschodząca gwiazda światowego boksu zawodowego - Teofimo Lopez (12-0, 10 KO) chce pod koniec 2019 roku zmierzyć się z Wasylem Łomaczenką. Amerykanin wierzy, że pokaże, jak rozprawić się ze zjawiskowym Ukraińcem.

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Teofimo Lopez Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Teofimo Lopez
Teofimo Lopez uważany jest przez wielu ekspertów za najlepszego pięściarza młodego pokolenia. Amerykanin swój kolejny pojedynek na zawodowym ringu stoczy 20 kwietnia, a jego rywalem będzie Edis Tatli. Do konfrontacji obu pięściarzy dojdzie w nowojorskiej hali Madison Square Garden, gdzie głównym wydarzeniem będzie potyczka Terence'a Crawforda z Amirem Khanem.

Próżno szukać obecnie zawodników, którzy mogliby realnie zagrozić Wasylowi Łomaczence, każdy kolejny przeciwnik odprawiany jest z kwitkiem. Odpowiedzią na ten stan rzeczy ma być właśnie Lopez, który twierdzi, że jest w stanie pokonać zjawiskowego Ukraińca.

Zobacz także: Martin Bakole nie zatrzymuje się. Celuje w starcia z Chisorą lub Takamem

- Oczywiście, że jestem gotowy. Wierzę, że jestem mistrzem świata, ale po prostu nie posiadam jeszcze pasa. Ludzie zbyt często umieszczają zawodników na piedestale. Kiedy przyjdzie moment, w którym się zmierzymy, pokażę całemu światu, jak pokonać Łomaczenkę. On już raz został pokonany, więc dlaczego ja miałbym tego nie zrobić? - stwierdził Teofimo Lopez.

Wasyl Łomaczenko już 12 kwietnia stoczy 14. zawodowy pojedynek. Ukrainiec będzie bronił mistrzowskich pasów federacji WBO i WBA w wadze lekkiej w starciu z Anthonym Crollą.

Zobacz także: Kłopoty wielkiego mistrza. Adrien Broner skazany na pół roku więzienia

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (highlights): najlepsze akcje z gali KSW 47
Czy Teofimo Lopez byłby w stanie pokonać Wasyla Łomaczenkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×