Wasyl Łomaczenko skłonny boksować za darmo. Chciałby rywalizacji z podopiecznym Mayweathera

Mistrz świata federacji WBO w kategorii lekkiej - Wasyl Łomaczenko (12-1, 9 KO) chce stanąć do walki z Gervontą Davisem, niepokonanym pięściarzem, który promowany jest przez Floyda Mayweathera Jr. Ukrainiec jest skłonny walczyć za darmo.

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Wasyl Łomaczenko Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Wasyl Łomaczenko
Obecnie zjawiskowy Wasyl Łomaczenko boksuje w kategorii lekkiej, w której dzierży pas mistrza świata federacji WBO. Pięściarz nie ogranicza się jednak do jednej dywizji wagowej i nie wyklucza w najbliższym czasie zmiany kategorii. Wszystko po to, aby stanąć do walki z Gervontą Davisem, podopiecznym Floyda Mayweathera Jr.

- Być może po walce w kategorii lekkiej, przejdę do junior lekkiej, aby zmierzyć się z Davisem - powiedział Ukrainiec. To nie pierwszy raz, gdy Łomaczenko prowokuje Amerykanina, mistrza świata federacji WBA. "Hi-Tech" sugeruje, że Davis oraz Mayweather skupiają się bardziej na pieniądzach, niż na sportowych wyzwaniach.

Zobacz także: Maciej Sulęcki o walce z Andrade. "Jeżeli z reką będzie wszystko dobrze, to działamy"

- Prawdą jest, że mogę walczyć z nim zupełnie za darmo. Nie potrzebuję pieniędzy, rywalizuję, aby spełniać swoje cele. Jego nigdy nie będzie stać na taki krok, nigdy nie wyjdzie do ringu za darmo. Nigdy - stwierdził Łomaczenko.

Ukrainiec już 12 kwietnia będzie bronił mistrzowskiego pasa federacji WBO. Jego rywalem będzie Brytyjczyk Anthony Crolla, który stawiany jest w roli "underdoga".

Zobacz także: Artur Szpilka czeka na kolejną walkę. "Nie pozwolę sobie zniszczyć kariery"

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (highlights): najlepsze akcje z gali KSW 47
Czy Wasyl Łomaczenko pokonałby Gervontę Davisa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×