Mateusz Masternak wraca na ring. Polak wystąpi najprawdopodobniej już w czerwcu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAL STAWOWIAK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Mateusz Masternak
Newspix / MICHAL STAWOWIAK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Mateusz Masternak
zdjęcie autora artykułu

Były mistrz Europy w kategorii junior ciężkiej - Mateusz Masternak wraca na ring. Polak swój kolejny pojedynek stoczy najprawdopodobniej w czerwcu poza granicami kraju.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=12012]

Mateusz Masternak[/tag] swój ostatni pojedynek na zawodowym ringu stoczył 20 października 2018 roku. "Master" zmierzył się w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series z Yunierem Dorticosem. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym boju, sędziowie punktowi wskazali na zwycięstwo Kubańczyka, jednak Polak nie mógł pogodzić się z werdyktem.

Od czas tamtej batalii minęło już pół roku. Pięściarz na swoim profilu Facebookowym dodał dość wymowne zdjęcie oraz opis, w którym sugeruje, że w najbliższym czasie można spodziewać się jego powrotu. Doniesienia te potwierdził w swoim vlogu na YouTubie dobrze poinformowany dziennikarz - Przemysław Garczarczyk.

Zobacz także: Tottenham Hotspur chce walki Joshuy na nowym stadionie. W tle tragiczna historia

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". VAR największym problemem współczesnej piłki? "Mecz z VAR-em i bez to dwie różne dyscypliny sportu"

- Należy spodziewać się Mateusza Masternaka na ringu w czerwcu. Ma on trzy bardzo dobre propozycje, każda z nich poza Polską. Dwie z nich brałbym absolutnie w ciemno, a trzecia jest jeszcze lepsza - doskonały pomysł i negocjacje się toczą. Na 99 proc. zobaczymy Mateusza w czerwcu na ringu zagranicznym - powiedział Przemysław Garczarczyk.

Polak w trakcie swojej kariery zdobył mistrzostwo Europy i był pretendentem do tytułu mistrza świata. Jest on notowany na 12. miejscu w poważanym rankingu BoxRec kategorii junior ciężkiej.

Zobacz także: Michael Hunter gotowy na starcie z Joshuą. "Jestem wojownikiem, chcę tego"

Źródło artykułu: