Krzysztof Głowacki mistrzem świata! Polak przed największą szansą w karierze

Świetną informację przekazała federacja WBO. Krzysztof Głowacki został pełnoprawnym mistrzem świata w wadzie crusier. Dotychczas Polak posiadał tytuł tymczasowy, a czempionem był Ołeksandr Usyk. Ukrainiec przenosi się jednak do kategorii ciężkiej.

Mateusz Hencel
Krzysztof Głowacki Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki
W środę rano, 5 czerwca, informowaliśmy, że w stawce rywalizacji pomiędzy Krzysztofem Głowackim a Mairisem Briedisem będzie pas mistrzowski federacji WBC w wadze junior ciężkiej. To nie koniec dobrych informacji. Pięściarze będą rywalizować również o pełnoprawny tytuł federacji WBO.

World Boxing Organization uczyniła "Główkę" pełnoprawny mistrzem świata. Polak w walce z Maksimem Własowem zdobył tytuł tymczasowy, jednak mistrzem był Ołeksandr Usyk. Ukrainiec jednak dalszą część kariery zamierza kontynuować w wadze ciężkiej, tym samym czempionem został Krzysztof Głowacki.

Mistrzowskie pasy to nie jedyny profity pojedynku, który odbędzie się 15 czerwca w Rydze. Zawodnicy będą walczyć o awans do finału prestiżowego turnieju World Boxing Super Series. Głowacki za starcie z Łotyszem może zainkasować nawet milion dolarów.

Polak już raz był pełnoprawnym czempionem federacji WBO. "Główka" w sierpniu 2015 roku pokonał przez nokaut Marco Hucka, zdobywając mistrzowski pas.

Czy Krzysztof Głowacki pokona Mairisa Briedisa?