KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Mike Tyson spotkał się z powstańcem warszawskim

W trakcie swojej wizyty w Polsce były mistrz świata w boksie Mike Tyson spotkał się z uczestnikiem Powstania Warszawskiego Bolesławem Wojewódzkim. Amerykanin wyznał, że było to dla niego duże przeżycie.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Bolesław Wojewódzki (L) i Mike Tyson (P) PAP / Na zdjęciu: Bolesław Wojewódzki (L) i Mike Tyson (P)

Mike Tyson po raz kolejny przyleciał do Polski. Jego przyjazd ma związek z akcją promocyjną napoju energetycznego, jednak były pięściarz chciał poznać historię naszego kraju.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Amerykanin wziął udział w kampanii społecznej, której tematem głównym było Powstanie Warszawskie. Wtedy Tyson z dużym szacunkiem wypowiadał się o uczestnikach powstania.

Teraz były dwukrotny mistrz świata miał okazję spotkać się z jednym z nich. W czwartek Tyson spotkał się z Bolesławem Wojewódzkim, żołnierzem Szarych Szeregów i pułku Baszta.

ZOBACZ WIDEO Mike Tyson wybuchł po pytaniu o Powstanie Warszawskie. "Czy wiem coś o powstaniu? Jestem niewolnikiem"

Tyson o walce Głowacki-Briedis. Czytaj więcej--->>>

Amerykanin otrzymał od Wojewódzkiego wydawnictwa Szarych Szeregów oraz przypinki ze znakiem Polski Walczącej - informuje Polska Agencja Prasowa. Następnie Wojewódzki opowiadał Tysonowi o działaniach w trakcie powstania.

- Nie można było przebiec przez ulicę, bo Niemcy strzelali do nas z dachów, a po drugiej stronie był szpital - mówił Polak i przekonywał, że wciąż ma przed oczami obrazy z tamtych chwil.

Tyson wyznał, że spotkanie z uczestnikiem powstania było dla niego dużym przeżyciem i że ma ogromny szacunek do polskiego narodu.

Amerykanin wypowiedział się też na temat Powstania Warszawskiego w rozmowie z reporterem Wirtualnej Polski. Zobacz wideo

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×