Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Boks. Dawid Kostecki nie żyje. Rodzina nie wierzy w samobójstwo

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo - przekazała Służba Więzienna. W zamach Dawida Kosteckiego na własne życie nie wierzy jednak jego rodzina.
Dawid Borek
Dawid Borek
Dawid Kostecki East News / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Dawid Kostecki zmarł w piątkowy poranek w więziennej celi w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. - Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem - przekazała w komunikacie Służba Więzienna (więcej TUTAJ). Podjęta reanimacja nie przyniosła efektu. Były młodzieżowy mistrz świata WBC zmarł w wieku 38 lat.

Informacja o śmierci Dawida Kosteckiego zszokowała środowisko i jego najbliższych. Rodzina ma wątpliwości, czy aby na pewno były sportowiec targnął się na swoje życie.

"W samobójstwo nie wierzy rodzina Kosteckiego, która zgłosiła się po pomoc do jednego z warszawskich adwokatów" - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Zobacz w WP Wiadomości: Dawid Kostecki nie żyje. W przeszłości opisywał układ korupcyjny na Podkarpaciu

Dawid Kostecki był wielką nadzieją polskiego boksu. W 2004 roku zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata WBC, a w 2011 r. interkontynentalne mistrzostwo WBA. W trakcie swojej sportowej kariery stoczył 41 walk. Wygrał 39 z nich (w tym 25 przez KO), ponosząc dwie porażki. 

Sportowa kariera Dawida Kosteckiego nie poszła w dobrym kierunku z uwagi na problemy z prawem. W 2011 roku został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z nierządu. W 2016 roku znów trafił do więzienia - za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży w krajach UE, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy.

Zobacz także: 
Boks. Andrzej Wasilewski o Dawidzie Kosteckim. "Czy my go tak naprawdę znaliśmy?"
Boks. Charakterystyczny pięściarz, który się pogubił. Tragiczna historia Dawida Kosteckiego

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×