Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Boks. Dawid Kostecki nie żyje. Rodzina nie wierzy w samobójstwo

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo - przekazała Służba Więzienna. W zamach Dawida Kosteckiego na własne życie nie wierzy jednak jego rodzina.
Dawid Borek
Dawid Borek
East News / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Dawid Kostecki zmarł w piątkowy poranek w więziennej celi w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. - Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem - przekazała w komunikacie Służba Więzienna (więcej TUTAJ). Podjęta reanimacja nie przyniosła efektu. Były młodzieżowy mistrz świata WBC zmarł w wieku 38 lat.

Informacja o śmierci Dawida Kosteckiego zszokowała środowisko i jego najbliższych. Rodzina ma wątpliwości, czy aby na pewno były sportowiec targnął się na swoje życie.

"W samobójstwo nie wierzy rodzina Kosteckiego, która zgłosiła się po pomoc do jednego z warszawskich adwokatów" - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Zobacz w WP Wiadomości: Dawid Kostecki nie żyje. W przeszłości opisywał układ korupcyjny na Podkarpaciu

Dawid Kostecki był wielką nadzieją polskiego boksu. W 2004 roku zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata WBC, a w 2011 r. interkontynentalne mistrzostwo WBA. W trakcie swojej sportowej kariery stoczył 41 walk. Wygrał 39 z nich (w tym 25 przez KO), ponosząc dwie porażki. 

Sportowa kariera Dawida Kosteckiego nie poszła w dobrym kierunku z uwagi na problemy z prawem. W 2011 roku został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z nierządu. W 2016 roku znów trafił do więzienia - za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży w krajach UE, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy.

Zobacz także: 
Boks. Andrzej Wasilewski o Dawidzie Kosteckim. "Czy my go tak naprawdę znaliśmy?"
Boks. Charakterystyczny pięściarz, który się pogubił. Tragiczna historia Dawida Kosteckiego

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×