Boks. Knockout Boxing Night Extra. Zwycięstwa Rafała Wołczeckiego i Kamila Gardzielika

Podczas gali Knockout Boxing Night Extra w Łodzi kolejne zwycięstwa odnieśli Rafał Wołczecki (2-0, 2 KO) i Kamil Gardzielik (11-0, 3 KO). Nie zabrakło nokautu.

Maciej Szumowski
Kamil Gardzielik Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Kamil Gardzielik
28-letni Kamil Gardzielik powrócił na ring po ponadrocznej przerwie. W listopadzie ubiegłego roku wypunktował Mikałaja Kuzmickiego.

W Łodzi jego rywalem został pochodzący z Nikaragui David Bency (14-19-1, 4 KO), który przegrywał w ośmiu z dziewięciu poprzednich walk. 32-latek nie zapowiadał się na najlepszego rywala, jednakże można było spekulować, że wytrzyma pełen dystans.

Tak też się stało. Polak triumfował, ale dopiero przez decyzję. Wątpliwości jednak nie było. Wszyscy trzej sędziowie punktowali tak samo: 80-72 na jego korzyść.

Na wielką nadzieję polskiego boksu wyrasta Rafał Wołczecki. 24-latek zmierzył się z Nelsonem Altamiranem (10-38-3, 6 KO). Pięściarz z Nikaragui padał na deski aż pięciokrotnie!

Medalista mistrzostw Polski w boksie olimpijskim był spokojny, ale bardzo efektywny. Jego uderzenia robiły ogromne wrażenie na konkurencie. Padał na deski po prawych sierpowych, lewych i podbródkowych.

W drugiej rundzie sędzia Arkadiusz Małek oszczędził Nelsona Altamirana i przerwał pojedynek.

-> MMA. KSW. Sebastian Przybysz zawalczy o tytuł w 2021 roku. "Pas będzie w Polsce"
-> To byłby hit: Przemysław Saleta vs Andrzej Gołota. "Nie mówię nie"