Nie wrócił. Żona wspomina, co jej powiedział przed pójściem na front

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / ukrboxing / Na zdjęciu: Oleg Prudky
Instagram / ukrboxing / Na zdjęciu: Oleg Prudky
zdjęcie autora artykułu

Minęły niemal dwa lata, kiedy w obronie Ukrainy zginął utalentowany bokser Oleg Prudky. Jego żona nadal nie może pogodzić się z tą stratą. Maryna Prudka wspomniała, co mąż powiedział jej przed pójściem na front. Jego słowa chwytają za serce.

W tym artykule dowiesz się o:

"Dla nas byłeś jak słońce, przykład dla dzieci, które cię kochały i za każdym razem pytały, kiedy wrócisz. Jak mam im powiedzieć, że już nie wrócisz? Jesteś moim aniołem. Bardzo cię kocham" - napisała w liście pożegnalnym.

W maju 2022 roku Oleg Prudky udał się z misją w kierunku Zaporoża. Ta okazała się być jego ostatnią. Zginął broniąc ojczyzny przed rosyjskim najeźdźcą. Miał zaledwie 30 lat.

- To dla nas bardzo ciężka strata. Dla wszystkich krewnych i znajomych. Jest mi po prostu bardzo ciężko bez niego... - przyznała teraz w rozmowie z 24tv.ua Maryna Prudka.

- Ale muszę żyć. Mamy dwa cudowne kwiaty. Dwie córki, które bardzo kochał - dodała.

Córeczki były oczkiem w jego głowie. Po śmierci zresztą świat obiegło zdjęcie, jak jedna z nich żegna zmarłego tatę (-->> TUTAJ).

- Po prostu o nich marzył. A zanim wyjechał, powiedział tak: "Kochanie, nigdy nie odmawiaj niczego naszym księżniczkom. Bo kto wie, co będzie dalej, różne rzeczy dzieją się w życiu - wspomniała wdowa.

Oleg Prudky był m.in. dwukrotnym mistrzem Ukrainy w kategorii wagowej do 60 kg. Został również zapamiętany za występ dla półprofesjonalnej drużyny bokserskiej pod nazwą "Ukraińscy Atamanowie".

Zobacz także: Łączyła ich wyjątkowa więź. "Zmarł, siedząc w swoim ulubionym fotelu" "Patologia". Poseł PiS zabrał głos ws. działalności żony

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)