Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Klęska "młodszego brata" Mayweathera w Las Vegas

Shawn Porter (26-1-1, 16 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Adriena Bronera (30-2, 22 KO) podczas gali Premier Boxing Champions w Las Vegas. Wygrany w ostatniej rundzie był liczony po lewym sierpowym.
Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło

Na ringu w MGM Grand nie brakowało nieczystych zagrań, Broner w kryzysowych momentach ratował się klinczem, paraliżując poczynania Portera. Sędzia Tony Weeks miał sporo pracy. "Problem" bazował na refleksie i krótkich przyśpieszeniach, polując na kontrujący lewy sierpowy. Broner, który od lat przyjaźni się z Floydem Mayweatherem Juniorem i przez grono fachowców był nazywany niegdyś następcą najlepszego pięściarza na świecie, w czwartej rundzie nieomal wylądował na deskach. Chwilowa utrata równowagi wynikała z przypadkowej podcinki, jaką zaserwował mu Porter.

Zobacz walkę Broner - Porter
Zobacz walkę Broner - Porter
Źródło: TVP S.A.

W piątej odsłonie piękne momenty przeżywał Broner - były mistrz świata trzech kategorii wagowych najpierw zaskoczył prawym sierpowym z defensywy, następnie punktując prawym prostym między rękawice. Od ósmego starcia "Showtime" Porter boksował siłowo, chciał osłabić korpus przeciwnika, a ten bazował na swojej nieszablonowej technice i wciąż pozostawał niewygodnym celem do trafienia. W końcówce agresorem był lepiej przygotowany kondycyjnie Porter, minuty spędzone między linami jakby nie robiły na nim wrażenia.


Balansujący na granicy przewinienia Broner w 11. rundzie został ukarany ostrzeżeniem za ściąganie. Wcześniejsze uwagi nie poskutkowały, więc Weeks postanowił zabrać mu punkt. Ta strata została jednak odrobiona w ostatniej odsłonie, gdy Porter na samym początku zainkasował lewy sierpowy i padł na matę ringu. Kryzys nie potrwał długo.

O rezultacie decydowała trójka sędziowska punktująca 114:112, 115:111 i 118:108 na korzyść Portera, choć ten trzeci rezultat należy uznać za nietrafiony. 

Andrzej Gołota będzie walczył na sali sądowej. Pięściarz pozywa "Masę"

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×