Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Boks. Wiceminister sprawiedliwości o śmierci Dawida Kosteckiego. "Takie sytuacje mają miejsce"

- Każdy, kto bliżej zna sprawy dotyczące więziennictwa, doskonale wie, że takie sytuacje mają miejsce niestety - powiedział Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się do śmierci Dawida Kosteckiego.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Dawid Kostecki Newspix / Michał Stawowiak / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Oglądaj galę EFM Show!


- Dla laika będzie to niemożliwe - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w programie "Wydarzenia i Opinie", nawiązując do sprawy śmierci Dawida Kosteckiego.

Wójcik dodał także, że polecił przygotowanie statystyk, które pokażą, jak często w poprzednich latach dochodziło do podobnych zdarzeń. Po raz ostatni taka sytuacja miała mieć miejsce w lutym 2019 roku.

- Oczywiście, że jest to możliwe i każdy, kto bliżej zna sprawy dotyczące więziennictwa doskonale wie, że takie sytuacje mają miejsce niestety - skomentował wiceminister sprawiedliwości.

ZOBACZ WIDEO Carlitos odejdzie z Legii Warszawa. "Takich piłkarzy jest na pęczki"

Na antenie Polsatu powiedział także, że jest gotów pokazać zapis z monitoringu, który obejmuje czas od apelu do godz. 5.30 następnego dnia. Nie wierzy jednocześnie w to, aby doszło do ingerencji osób trzecich.

Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia. Po sekcji zwłok uznano, że były pięściarz powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku w areszcie śledczym na Białołęce. W tę wersję do końca nie wierzy pełnomocnik rodziny zmarłego, Roman Giertych.

- Jest wiele przesłanek, że tak właśnie się stało. Że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Sekcja zwłok wykazała sporo obrażeń na jego ciele: siniaki na rękach, uszkodzenia naskórka na szyi, uszkodzenia na nogach - mówił w wywiadzie z dziennikarzem WP SportoweFakty, Markiem Bobakowskim (cała rozmowa TUTAJ).

Czytaj także:
"Doszło do skandalu". Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego chcą wyłączenia prokuratora
Prokuratura zabrała głos ws. ran na ciele Dawida Kosteckiego

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×