Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Boks. Wiceminister sprawiedliwości o śmierci Dawida Kosteckiego. "Takie sytuacje mają miejsce"

- Każdy, kto bliżej zna sprawy dotyczące więziennictwa, doskonale wie, że takie sytuacje mają miejsce niestety - powiedział Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się do śmierci Dawida Kosteckiego.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Dawid Kostecki Newspix / Michał Stawowiak / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

- Dla laika będzie to niemożliwe - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w programie "Wydarzenia i Opinie", nawiązując do sprawy śmierci Dawida Kosteckiego.

Wójcik dodał także, że polecił przygotowanie statystyk, które pokażą, jak często w poprzednich latach dochodziło do podobnych zdarzeń. Po raz ostatni taka sytuacja miała mieć miejsce w lutym 2019 roku.

- Oczywiście, że jest to możliwe i każdy, kto bliżej zna sprawy dotyczące więziennictwa doskonale wie, że takie sytuacje mają miejsce niestety - skomentował wiceminister sprawiedliwości.

ZOBACZ WIDEO Carlitos odejdzie z Legii Warszawa. "Takich piłkarzy jest na pęczki"

Na antenie Polsatu powiedział także, że jest gotów pokazać zapis z monitoringu, który obejmuje czas od apelu do godz. 5.30 następnego dnia. Nie wierzy jednocześnie w to, aby doszło do ingerencji osób trzecich.

Dawid Kostecki zmarł 2 sierpnia. Po sekcji zwłok uznano, że były pięściarz powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku w areszcie śledczym na Białołęce. W tę wersję do końca nie wierzy pełnomocnik rodziny zmarłego, Roman Giertych.

- Jest wiele przesłanek, że tak właśnie się stało. Że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Sekcja zwłok wykazała sporo obrażeń na jego ciele: siniaki na rękach, uszkodzenia naskórka na szyi, uszkodzenia na nogach - mówił w wywiadzie z dziennikarzem WP SportoweFakty, Markiem Bobakowskim (cała rozmowa TUTAJ).

Czytaj także:
"Doszło do skandalu". Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego chcą wyłączenia prokuratora
Prokuratura zabrała głos ws. ran na ciele Dawida Kosteckiego

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×