Boks. Surowa kara za doping. Jarrell Miller zawieszony na dwa lata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Jarrell Miller
Getty Images / Na zdjęciu: Jarrell Miller
zdjęcie autora artykułu

Jarrell Miller po raz kolejny wpadł na dopingu. Amerykanin został zawieszony na okres dwóch lat, ale może skrócić swoją karę, jeżeli ukończy proces leczenia.

W tym artykule dowiesz się o:

Przypomnijmy, że Jarrell Miller nie przeszedł testów dopingowych w okresie poprzedzającym jego walkę z Anthonym Joshuą, która miała się odbyć w Nowym Jorku w ubiegłym roku.

Miller został odsunięty, a na jego miejsce zakontraktowano Andy'ego Ruiza jra. Ten zszokował świat pokonując brytyjską gwiazdę boksu.

Po 6-miesięcznym zawieszeniu Miller miał szansę na powrót. Zamiast tego uzyskał kolejny pozytywny wynik, tym razem przed pojedynkiem z Jerrym Forrestem.

32-latek został ponownie zdyskwalifikowany, o czym poinformowało talkSPORT. "Został wyrzucony z boksu na dwa lata przez komisję. Zakaz dotyczy całego USA i może zostać skrócony do 18 miesięcy, jeżeli przejdzie leczenie" - ogłoszono w komunikacie.

Przed walką z Joshuą wykryto w jego organizmie EPO oraz hormon wzrostu, a później nielegalny wzmacniacz wytrzymałości o nazwie GW501516.

Czytaj także: - Anthony Joshua chce ratować boks. Mówi o kolejnej wielkiej walceKoronawirus. Krzysztof Głowacki zakażony. Jego mistrzowska walka odwołana!

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). FEN 31. Jóźwiak zadowolony z walki Borowskiego z "Trybsonem". "Zrobili show!"

Źródło artykułu: