Wielki sukces był o włos. Świetny występ na mistrzostwach Europy

Do Szkocji jechały walczyć o utrzymanie w Dywizji B, tymczasem były bliskie awansu do elity. Reprezentacja Polski w curlingu dowodzona przez Anetę Lipińską zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
reprezentacja Polski Materiały prasowe / PKFC / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Po dłuższej nieobecności Biało-Czerwoni wracają na arenę międzynarodową. Już w rundzie zasadniczej Polki pokazały, że przerwa w żaden sposób nie wpłynęła na nie negatywnie.

Drużyna Anety Lipińskiej, która w Szkocji miała walczyć jedynie o utrzymanie, przegrała na tym etapie tylko jedno spotkanie. W 5. kolejce lepsze okazały się Litwinki (4:5).

Do rewanżu pomiędzy tymi zespołami doszło w półfinale. Polki również i wtedy musiały uznać wyższość Litwinek, tym razem przegrywając 6:10. To właśnie one mogły następnie cieszyć się z historycznego awansu do elity.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

W meczu o 3. miejsce Biało-Czerwone zdołały pokonać reprezentację Łotwy 7:4 i do kraju wróciły z brązowymi medalami, co uznać można za duży sukces.

- Nasze drużyny do Szkocji poleciały z planem spokojnego utrzymania się w dywizji B - powiedział sekretarz Polskiej Federacji Klubów Curlingowych Wojciech Nowakowski, cytowany w informacji prasowej.

- Apetyt jednak rósł w trakcie jedzenia, co powoduje ostatecznie lekki niedosyt. Nie zmienia to jednak faktu, że brązowy medal dziewczyn to olbrzymi sukces polskiego curlingu i cieszy szczególnie z dwóch przyczyn - dodał.

Wspomniane przyczyny to powrót do rywalizacji po zawirowaniach z poprzednim związkiem oraz brak możliwości otrzymania ministerialnych dofinansowań. Wyjazd do Szkocji był możliwy głównie dzięki sponsorom.

Dodajmy, że do rywalizacji przystąpiła także męska reprezentacja. Polacy wypełnili plan minimum i zajmując 9. miejsce zdołali utrzymać się w Dywizji B.

W przyszłym roku ponownie nasze reprezentacje pojawią się na mistrzostwach Europy dywizji B. Reprezentacją zostaną zwycięzcy mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn. Finały mistrzostw rozegrane zostaną w dniach 14-17 marca 2024 roku.

Skład reprezentacji kobiet: Aneta Lipińska (skip), Ewa Nogły, Marta Leszczyńska, Magdalena Kołodziej, trener: Maciej Cesarz

Skład reprezentacji mężczyzn: Konrad Stych (skip), Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński, Bartosz Łobaza, Maksym Grzelka (rezerwowy)

Czytaj także:
Niemiecka dominacja w Oestersund. Polacy bez punktów
Chwile grozy na trasie biegowej. Polała się krew

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×