Duże emocje podczas łódzkiego turnieju. Wyłoniono reprezentacje na Mistrzostwa Europy

POS Curling Team Łódź oraz ŚKC Katowice Marlex zwyciężyły w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy, który odbył się w miniony weekend w Łodzi. Sporo emocji przyniosła finałowa rywalizacja kobiet.

Mateusz Kozanecki
łódzki obiekt do gry w curling WP SportoweFakty / Mateusz Kozanecki / Na zdjęciu: łódzki obiekt do gry w curling
Udział w turnieju miały zapewniony po trzy najlepsze drużyny ostatnich Mistrzostw Polski. Zespoły, które wywalczyły srebrny i brązowy medal rozgrywały między sobą półfinał, a zwycięzca tej potyczki trafiał do finału. W obu rundach rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw.

Wśród panów pewne zwycięstwo odniósł zespół ŚKC Katowice Marlex, który najpierw pokonał Sopot Curling Team, a następnie uporał się w finale z AZS Gliwice Ogień 9:4 oraz 8:3.

Znacznie ciekawiej było w turnieju pań, który zakończył się triumfem POS Curling Team Łódź. Zawodniczki miejscowej drużyny zaczęły rywalizację w finale i w pierwszym spotkaniu uległy AZS Gliwice Petardy 3:5. Kolejne mecze łodzianki zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść i to one pojadą na Mistrzostwa Europy.

Le Gruyère AOP Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 16-24 listopada w stolicy Estonii - Tallinie. Reprezentacja Polski mężczyzn po raz pierwszy w historii zagra w Dywizji A, gdzie zmierzy się z najlepszymi europejskimi drużynami. Panie natomiast rywalizować będą w Dywizji B.