Polka wyszła za Anglika. O jej mężu mówi teraz cały świat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Michael i Dagmara Smith
Instagram / Na zdjęciu: Michael i Dagmara Smith
zdjęcie autora artykułu

Anglik Michael Smith pokonał Holendra Michaela Van Gerwena 7:4 i został mistrzem świata w darcie. Jego żoną jest Polka. Dagmara Smith 17 lat temu wyjechała do Irlandii i wtedy nawet nie wiedziała, czym jest dart.

W tym artykule dowiesz się o:

Emocji co niemiara było już od samego początku decydującego o mistrzostwie świata spotkaniu. Obaj finaliści przystąpili do meczu nieco stremowani i mylili się na niewysokich podwójnych wartościach. Potem było kilka zwrotów akcji, ale ostatecznie górą z tego starcia wyszedł Michael Smith.

Do tej pory Anglik grał w finale trzy razy. W 2019 roku przegrał z Van Gerwenem, a 12 miesięcy temu z Peterem Wrightem. "Bully Boy" dzięki temu triumfowi wzbogacił się o pół miliona funtów. Michael Van Gerwen zgarnął 200 tysięcy funtów.

Jego żoną jest Polka, która w 2006 roku podjęła decyzję o wyjeździe z Sosnowca do Irlandii. Wtedy nawet nie wiedziała, czym jest dart. Trzynaście lat później była żoną jednego z najlepszych specjalistów w tej dyscyplinie sportu. Ma dwóch synów, o darcie wie wszystko. Mało tego. Przez kilka lat sama próbowała swoich sił w tym sporcie. W 2013 roku wystąpiła nawet w Polish Open i Polish Masters. W obu turniejach awansowała z grupy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

- Owszem, Michael wygrał ponad milion funtów, ale tyle nie zarobił. Musi z nagród opłacić menedżerów, wydatki związane z wyjazdami, podatki. A to spore koszty - mówiła naszemu serwisowi Dagmara Smith.

Polka dodaje jednocześnie, że absolutnie nie zamierza narzekać. - Żyjemy tylko z darta, to są dobre pieniądze, jest ok - mówi. - Natomiast proszę nie myśleć, że wiedzie nam się jak gwiazdom piłki nożnej w Anglii. Nie ma nawet co porównywać finansowo darta i futbolu.

Ich życie kręci się wokół darta. Michael trenuje od trzech do pięciu godzin codziennie. Smithowie poznali się w Irlandii, w Killarney. W 15-tysięcznym mieście odbył się turniej organizacji PDC (w której występuje Michael).

- Tam się poznaliśmy, potem nie mieliśmy kontaktu kilka miesięcy - wspomina kobieta. - Na całe szczęście zaczęliśmy pisać do siebie na Facebooku, aż przyleciał do mnie na kilka dni. Tak się zaczęło. Parą są od marca 2013, zaręczyli się kilkanaście miesięcy później. Teraz Polka jest żoną mistrza świata.

Czytaj także: Słynny szkoleniowiec poprowadzi Polaków? Był mistrzem Europy Wszystko jasne ws. gry Kady'ego dla reprezentacji Polski!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty