Dart powraca. Krzysztof Ratajski znów w akcji. Rusza turniej Cazoo Masters

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
zdjęcie autora artykułu

Na początku stycznia emocjonowaliśmy się mistrzostwami świata w darta. Teraz kalendarz nabiera rozpędu i ruszają kolejne zawody. W Milton Keynes rusza turniej Masters, w którym udział weźmie 24 najlepszych darterów świata, w tym Krzysztof Ratajski.

W tym artykule dowiesz się o:

Cazoo Masters to coroczny turniej darta inaugurujący sezon, w którym bierze udział czołówka światowego rankingu aktualizowanego po mistrzostwach świata. W roku 2021 jego liczba uczestników została zwiększona z 16 do 24, dzięki czemu pierwsza ósemka przystępuje do gry dopiero od drugiej rundy. Trzydniowa rywalizacja toczy się systemem pucharowym, ale zawodnicy grają do określonej liczby wygranych legów, a nie setów, jak na mistrzostwach świata.

Po raz trzeci w karierze w tym prestiżowym turnieju udział weźmie Polak - Krzysztof Ratajski, który zajmuje aktualnie 20. pozycję w rankingu PDC Order of Merit. "Polski Orzeł" dwa lata temu przegrał w I rundzie z Simonem Whitlockiem, zaś rok temu przeszedł dalej pokonując Gabriela Clemensa, ale w 1/8 finału okazał się słabszy od Michaela Smitha (więcej TUTAJ).

Najlepszy polski darter w pierwszej rundzie Cazoo Masters 2023 zmierzy się z Holendrem Dirkiem van Duijvenbode, który miesiąc wcześniej w 1/8 finału mistrzostw świata odpadł po porażce z rodakiem, Michaelem van Gerwenem. Na zwycięzcę czeka w II rundzie rozstawiony z "czwórką" Walijczyk Gerwyn Price.   ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Liderem światowego rankingu jest nowy mistrz świata Anglik Michael Smith. Warto podkreślić, że z udziału w tegorocznej edycji turnieju Cazoo Masters nie zrezygnował żaden z zawodników, który miał do tego prawo (czyli zajmował miejsce w czołowej "24" rankingu). A zatem w Marshall Arena w Milton Keynes zobaczymy całą światową czołówkę.

W porównaniu do Cazoo Masters 2022 pula nagród została powiększona. Przed rokiem wynosiła ona 220 tys. funtów, a teraz wzrosła do 275 tys. Zwycięzca otrzyma 65 tys. funtów. 12 miesięcy temu w finale spotkało się dwóch Anglików. Joe Cullen pokonał Dave'a Chisnalla 11-9.

Turniej Masters podzielony jest na pięć sesji. Pierwsza z nich - z udziałem szesnastu zawodników z miejsc 9-24 - rozpocznie się w piątek o 20:00 czasu polskiego. Mecze 1/8 finału odbędą się w dwóch sobotnich turach. Pierwsza z nich rozpocznie się o 13:45, druga zaś o 20:00. Na niedzielę od godziny 13:45 zaplanowano ćwierćfinały, zaś o 20:00 ruszą półfinały. A po ich zakończeniu - mecz finałowy.

Mecz Krzysztofa Ratajskiego z Dirkiem van Duijvenbode będzie trzecim spotkaniem w piątkowej sesji wieczornej. Można więc spokojnie zakładać, że Polaka zobaczymy w akcji nie wcześniej niż o godzinie 21:00. Transmisja w Viaplay.

Program 1. dnia turnieju Masters (start o godzinie 20:00 czasu polskiego):

Ryan Searle - Dave Chisnall James Wade - Callan Rydz Dirk van Duijvenbode - Krzysztof Ratajski Nathan Aspinall - Stephen Bunting Dimitri Van den Bergh - Gary Anderson Jose de Sousa - Gabriel Clemens Joe Cullen - Chris Dobey Damon Heta - Ross Smith

Program sobotniej sesji popołudniowej (start o 13:45 czasu polskiego):

Danny Noppert - Nathan Aspinall/Stephen Bunting Rob Cross - Dimitri Van den Bergh/Gary Anderson Jonny Clayton - James Wade/Callan Rydz Luke Humphries - Joe Cullen/Chris Dobey

Program sobotniej sesji wieczornej (start o 20:00 czasu polskiego):

Gerwyn Price - Dirk van Duijvenbode/Krzysztof Ratajski Peter Wright - Ryan Searle/Dave Chisnall Michael Smith - Damon Heta/Ross Smith Michael van Gerwen - Jose de Sousa/Gabriel Clemens

Czytaj też: Świetny jeden set Krzysztofa Ratajskiego. Ale to było za mało

Źródło artykułu: WP SportoweFakty