Początek obiecujący. Potem Krzysztof Ratajski miał już dużo trudniej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
zdjęcie autora artykułu

Choć pierwsze legi wskazywały na to, że można pokonać Holendra, sztuka ta się nie udała. Najlepszy polski darter Krzysztof Ratajski pożegnał się z turniejem Cazoo Masters po pierwszej rundzie. Polak przegrał z Dirkiem van Duijvenbode 3-6.

W tym artykule dowiesz się o:

Był to trzeci w karierze start "Polskiego Orła" w tym prestiżowym, choć nie rankingowym turnieju. Przed rokiem dotarł do II rundy, gdzie przegrał z Anglikiem Michaelem Smithem, zaś przed dwoma laty pożegnał się z turniejem już po pierwszym spotkaniu, w którym uległ Australijczykowi - Simonowi Whitlockowi.

Mecz z 13. w rankingu PDC Dirkiem van Duijvenbode rozpoczął się od przełamania na niekorzyść Ratajskiego, ale chwilę później doszło do przełamania powrotnego. W dwóch kolejnych legach 46-letni zawodnik urodzony w Skarżysku-Kamiennej wyzerował licznik poprzez D8 i wyszedł na prowadzenie 2-1.

Kluczowa dla losów całego spotkania okazała się siódma partia, w której Krzysztof Ratajski zmarnował kolejno lotki na D20, D10 i D5. Holender w kolejnym podejściu zszedł do zera z 70 punktów i po raz kolejny przełamał Polaka. W następnym legu obronił swój licznik, a w dziewiątym raz jeszcze wygrał rundę, której nie zaczynał i zwyciężył w całym spotkaniu.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Ratajski w całym meczu zanotował zaledwie 25-procentową skuteczność na wartościach podwójnych. Jego najniższe wyzerowanie miało miejsce z zaledwie 32 punktów, a średnia punktów na podejście nie przekroczyła 83 oczek. Dirk van Duijvenbode również nie grał na swoim optymalnym poziomie, ale jego średnia kształtowała się na poziomie o około 10 punktów wyższym. To wystarczyło do zwycięstwa i awansu do II rundy.

W niej van Duijvenbode zmierzy się z Gerwynem Pricem. W sobotę w Milton Keynes odbędą się mecze 1/8 finału. W niedzielę w sesji popołudniowej rozegrane zostaną ćwierćfinały, a w wieczornej - półfinały i finał.

Wyniki pierwszej rundy turnieju Cazoo Masters 2023:

Dave Chisnall - Ryan Searle 6-5 James Wade - Callan Rydz 6-2 Dirk van Duijvenbode - Krzysztof Ratajski 6-3 Stephen Bunting - Nathan Aspinall 6-5 Gary Anderson - Dimitri Van den Bergh 6-4 Jose de Sousa - Gabriel Clemens 6-4 Chris Dobey - Joe Cullen 6-4 Ross Smith - Damon Heta 6-5

Czytaj też: Dart. Krzysztof Ratajski: Zaczęło się w barze [WYWIAD]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty