AGO Lelouch mistrzem Europy Teamfight Tactics!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Lelouch
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Lelouch
zdjęcie autora artykułu

Świetnie dla Polski zakończył się europejski turniej Teamfight Tactics Rising Legends: Dragonlands. W mistrzostwach udział wzięło 3 naszych reprezentantów, z których najlepszy okazał się Lelouch, sięgając po końcowy triumf!

W miniony weekend zakończył się europejski turniej Teamfight Tactics Rising Legends: Dragonlands, w którym do walki o awans na Mistrzostwa Świata stanęło 32 najlepszych graczy Starego Kontynentu. Wśród uczestników znalazło się aż trzech Polaków, a z nich najlepiej zaprezentował się reprezentant AGO Esports, Lelouch, któremu udało się zdobyć tytuł mistrzowski!

To spory sukces dla polskiego światka TFT, w którym Polska ma naprawdę wielu świetnych reprezentantów. Lelouch przez wielu określany jest najlepszym zawodnikiem w naszym kraju, choć jego dotychczasowe rezultaty w 2022 roku nie były imponujące. Zwycięstwo w mistrzostwach Europy z pewnością jest ukoronowaniem jego dotychczasowej esportowej drogi i przepustką do zaprezentowania się przed większą publiką w nadchodzących mistrzostwach Dragonlands Championship.

Lelouch zapracował na swoje zwycięstwo głównie stabilnością. W kwalifikacjach do finału zawodnik AGO zajął ósme miejsce, tylko raz wypadając poza topową czwórkę w trakcie dziesięciu gier. W samym finale jeszcze mocniej wyśrubował swoje osiągi, zajmując dwa razy drugie, raz trzecie i trzy razy czwarte miejsce. Takie rezultaty dały mu 35 punktów i choć było to zaledwie jedno “oczko” przewagi nad drugim w tabeli Noelem, to wystarczyło, by Polak cieszył się z końcowego triumfu.

Za zwycięstwo w turnieju Lelouch nie tylko zapewnił sobie awans na mistrzostwa świata, ale też zainkasował nagrodę pieniężną - na jego konto trafi 3 500 euro.

Czytaj także: - Szalone wyniki w Superpucharze UltraligiKompromitacja faworyta i pewna wygrana Brazylijczyków. Wielkie emocje na IEM Rio

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: nagranie wyświetlono ponad 2 mln razy. Co za gest!

Źródło artykułu: