Piątek na Euro 2012: Hiszpanie nie zagrają na remis, bohater Portugalii broni Ronaldo

Włosi obawiają się, że w spotkaniu Hiszpanii z Chorwacją padnie remis 2:2. Vicente de Bosque uspokaja Azzurrich, że jego zespół zawsze gra o 3 punkty i nie inaczej będzie tym razem.

Konrad Kostorz

Prandelli popełnił błąd ściągając Balotelliego?

Legenda chorwackiej piłki i AC Milan Zvonimir Boban uważa, że Cesare Prandelli popełnił błąd, zdejmując z boiska w meczu Włochów z Chorwatami Mario Balotelliego. Napastnik Squadra Azzurra raził nieskutecznością, ale gdy przebywał na murawie Italia atakowała, przeważała i prowadziła. Tuż po tym, jak zawodnik Man City opuścił boisko, ekipa Slavena Bilicia doprowadziła do remisu.

- Nigdy nie ściągałbym Mario, który cały czas powodował, że chorwacka defensywa była pod ścianą. Gdy Balotelli zszedł, Włochom zabrakło mocy w ataku. Pozostali włoscy napastnicy są niscy i z wagi lekkiej - ocenia Boban. Prandelli w 69. minucie posłał do boju Antonio Di Natale, który tym razem niczym się jednak nie wyróżnił, a końcówce do gry wszedł Sebastian Giovinco.

Hiszpanie zapewniają, że nie zagrają na remis

Remis 2:2 bądź wyższy w meczu Hiszpanii z Chorwacja sprawi, że Włosi na pewno nie wystąpią w ćwierćfinale Euro 2012. Na Półwyspie Apenińskim wielu obawia się takiego rozstrzygnięcia, choć zawodnicy wciąż są pewni swego. - Jestem przekonany, że wywalczymy awans, jeśli pokonamy Irlandię - mówi Gianluigi Buffon. - Znamy Hiszpanów i wiemy, że oni spróbują wygrać ten mecz. Nie mam co do tego wątpliwości - twierdzi Thiago Motta.

Najwięcej powinno zależeć od podejścia do meczu z Hrvatską mistrzów świata i Europy. - Przygotowujemy się do każdego meczu tak, aby go wygrać. Jesteśmy sportowcami i zarówno Hiszpania, jak i Chorwacja wyjdzie na murawę z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Ja osobiście nie będę robił żadnych kalkulacji i będą chciał zobaczyć wygraną moich zawodników - zapowiedział Vicente del Bosque.

Prawdziwa dziewiątka czy fałszywa dziewiątka?

Fernando Torres jest nazywany przez hiszpańską prasę "prawdziwą dziewiątką", a Cesc Fabregas "fałszywą dziewiątką". W pierwszym meczu La Furia Roja na Euro 2012 od 1. minuty wystąpił zawodnik Barcelony i zdobył gola. Przeciwko Irlandii del Bosque postawił na napastnika Chelsea, a ten dwukrotnie trafił do siatki.

Media zastanawiają się, kto zagra od 1. minuty w decydującym spotkaniu z Chorwacją. Minimalnie wyższe notowania ma teraz Torres, podczas gdy Fernando Llorente, Pedro Rodriguez, Alvaro Negredo i Juan Mata muszą się chyba pogodzić, że podczas polsko-ukraińskiego turnieju nie pojawią się na murawie.

Bohater Portugalii broni Ronaldo

Silvestre Varela w 87. minucie meczu z Danią zdobył gola, który pozwolił mieć Portugalii realne szanse na wyjście z grupy. O ile 27-latek jest teraz fetowany w ojczyźnie, o tyle na Cristiano Ronaldo spadła fala krytyki. - To wspaniały zawodnik i wspaniały kapitan. Nie można go porównać z żadnym innym reprezentantem Portugalii - uważa zawodnik FC Porto. - Nani i Ronaldo grali bardzo dobrze i ciężko pracowali dla dobra drużyny - dodaje Varela.

Bilić oskarża sędziego

Zdaniem Slavena Bilicia arbiter meczu Włochów z Chorwacją nie był obiektywny i nie sędziował sprawiedliwie. - Wielu trenerów nie lubi wypowiadać się na temat pracy arbitrów, ale ja się z tym nie zgadzam. Uważam, że Nikica Jelavić był faulowany w polu karnym (w pierwszej połowie przy stanie 0:0 - przyp.red.), a rzut wolny, po którym Pirlo zdobył gola, został podyktowany za faul, którego nie było! - stwierdził selekcjoner.

Hummels jak Beckenbauer?

Mats Hummels po dwóch świetnych występach na Euro 2012 został porównany do legendy niemieckiego futbolu, Franza Beckenbauera, który w latach 1965-1977 zaliczył 103 występy w DFB-Team.

- Sądzę, że Hummels może zostać najlepszym defensywnym zawodnikiem na tym turnieju. Nie jestem zaskoczony jego błyskawicznym rozwojem, ponieważ jego umiejętności są wspaniałe. Jest trochę jak Beckenbauer. Teraz jeszcze trochę się uczy, a prawdziwym liderem będzie za 2-3 lata - ocenia 52-krotny reprezentant Niemiec, Olaf Thon.

Van Marwijk chwali van Persiego

Król strzelców Premier League w dwóch pierwszych występach na Euro 2012 zdobył jednego gola, jednak poza tym zmarnował kilka świetnych okazji. Zastrzeżeń do zawodnika Arsenalu nie ma Bert van Marwijk. - Robin jak dotąd wykonuje kapitalną pracę w przodzie. Zaliczył udany występ zarówno przeciwko Danii, jak i przeciwko Niemcom - stwierdził selekcjoner Oranje, zapowiadając że w meczu z Portugalią również od 1. minuty wystąpi Robin van Persie.

The Sun: Zaskakująca decyzja Hodgsona!

Według The Sun Roy Hodgson planuje zmienić wyjściowy skład i ustawienie Synów Albionu w meczu ze Szwecją. Z wyjściowej "jedenastki" powinien wypaść Alex Oxlade-Chamberlain, a jego miejsce ma zająć Andy Carroll! To oznaczałoby, że Anglicy zagrają z dwoma napastnikami, ponieważ pewniakiem jest Danny Welbeck. W takiej sytuacji zastosowany zostanie system 4-4-2.

Carroll i Welbeck stoczą walkę zarówno ze Szwedami, ale też będą rywalizować o pozycję w drużynie. Począwszy od spotkania z Ukrainą Hodgson będzie miał bowiem do dyspozycji Wayne'a Rooneya i jeden z napastników na pewno trafi na ławkę. - Elementy, które wypracowywaliśmy na treningach, pozwolą nam wykorzystać słabości każdej drużyny - zapowiada selekcjoner.

Hamren postawi na Elmandera

Markus Rosenberg po słabym występie w spotkaniu z Ukrainą stracił miejsce w podstawowym składzie Trzech Koron. Media ujawniły, że Erik Hamren wystawi od 1. minuty Johana Elmandera. To niejedyna roszada w wyjściowej jedenastce - Olę Toivonena zluzuje Anders Svensson, podczas gdy w miejsce kontuzjowanego Mikaela Lustiga do gry wejdzie Jonas Olsson.