Euro 2016: siedem goli w starciu Ukraińców z Rumunami

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Ukrainy
TVN Agency / / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Ukrainy

Reprezentacja Ukrainy pokonała w meczu towarzyskim Rumunię 4:3. Drużyny urządziły sobie radosną kanonadę, a nasz grupowy rywal na Euro 2016 zdobył wszystkie gole w kwadrans.

Na początku więcej pracy miał Andrij Piatow. Bramkarz reprezentacji Ukrainy musiał sprzątać na przedpolu podania, które Rumuni posyłali za linię obrońców. Poza tym wyłapał serię dośrodkowań i zatrzymał strzał z dystansu. Podsumowaniem tego okresu była bramka Gabriela Torje zdobyta strzałem sprzed pola karnego. Nie popisał się Piatow, za to autorowi gola należały się brawa.

Do 40. minuty niewiele zapowiadało demolkę, jaką nasi grupowi rywale na Euro 2016 zafundowali Rumunom. Obrona została skruszona w 43. minucie. Roman Zozulja trafił na 1:1 wślizgiem po wstrzeleniu Wiaczesława Szewczuka. Wyrównanie w połączeniu ze zmianami i naradą w szatni dodało skrzydeł Ukraińcom.

W kwadransie po przerwie doprowadzili do wyniku 4:1. Zaraz po rozpoczęciu drugiej części Ołeksandr Zinczenko ukarał biernych stoperów oraz wysuniętego Cipriana Tatarusanu i uderzył płasko do bramki. Rumunia była zaskoczona tym jak nagle straciła kontrolę nad wydarzeniami, a rywal punktował ją jak wytrawny bokser.

{"id":"","title":""}

Rozpędziły się gwiazdy reprezentacji Ukrainy. W 54. minucie Jewhen Konoplianka zdobył gola po podaniu Andrija Jarmolenki, a w 59. minucie ten drugi po asyście zawodnika Sevilla FC. Jarmolenko trafił w sytuacji sam na sam, a pozycję wypracował sobie sam, dryblując między obrońcami jak w Centralnej Lidze Juniorów.

Zmasowany atak Ukraińców i łatwość z jaką odrobiła stratę z nawiązką robiła wrażenie. Jej słabym punktem był Piatow. W 74. minucie bramkarz wpuścił w krótki róg strzał Denisa Alibeca z rzutu wolnego. Rumunów stać było jeszcze na gola kontaktowego na 3:4. Nicolae Stanciu zachował się najlepiej w polu karnym i ustalił wynik. Drużyny urządziły sobie radosną kanonadę.

Ukraińcy strzelili Rumunom więcej goli w kwadrans niż wszystkie drużyny w eliminacjach Euro 2016. Przerwali zarazem ich passę bez porażki, która trwała od 4 czerwca 2014 roku.

Rumunia - Ukraina 3:4 (1:1) 1:0 - Gabriel Torje 23' 1:1 - Roman Zozulja 43' 1:2 - Ołeksandr Zinczenko 48' 1:3 - Jewhen Konoplianka 54' 1:4 - Andrij Jarmolenko 59' 2:4 - Denis Alibec 74' 3:4 - Nicolae Stanciu 84'

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Alexandru Matel, Dragos Grigore, Vlad Chiriches, Steliano Filip (46' Razvan Rat) - Andrei Prepelita (60' Ovidiu Hoban), Mihai Pintilii - Gabriel Torje (69' Adrian Popa), Lucian Sanmaertan (57' Alexandru Maxim), Bogdan Stancu (79' Nicolae Stanciu) - Claudiu Keseru (57' Denis Alibec).

Ukraina: Andrij Piatow - Artem Fedecki (46' Bohdan Butko), Jarosław Rakickij, Jewhen Chaczeridi (46' Ołeksandr Kuczer), Wiaczesław Szewczuk (71' Ołeksandr Karawajew) - Serhij Sydorczuk (67' Rusłan Rotan), Taras Stepanenko - Andrij Jarmolenko, Serhij Rybałka (46' Ołeksandr Zinczenko), Jewhen Konoplianka - Roman Zozulja (46' Jewhen Sełezniow).

Żółte kartki: Chiriches, Maxim (Rumunia).

Sędzia: Davide Massa.

Która reprezentacja osiągnie lepszy wynik na Euro 2016?